Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka

Piórkowski czwartym zawodnikiem w kraju! "Mogło być lepiej, ale jestem zadowolony"

Jakub Piórkowski ma za sobą start podczas PZLA Mistrzostwo Polski U-16 - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego.

2023/09/piorkowski-jpg_650ed18addfbf

Podopieczny Adama Napiórkowskiego wywalczył czwarte miejsce w skoku wzwyż. 15-latek zakończył zmagania z wynikiem 182 cm. Przeszkodę pokonał za drugim podejściem. Próbował atakować 185 cm, ale bez powodzenia.

- Jestem czwartym zawodnikiem w Polsce. Mogło być lepiej, ale jestem zadowolony ze swojego startu - mówi zawodnik Ostrowianki Ostrów Mazowiecka, który legitymuje się rekordem życiowym wynoszącym 185 cm. Co ciekawe, podczas treningów pokonywał już 190 cm.

Mistrzem Polski został Dominik Zdrajkowski (MKS Aleksandrów Łódzki), który skoczył 188 cm. Srebro wywalczył Wiktor Zielińśki (MKS Pułtusk) - 185 cm, zaś brąz Marcel Kałużyński (AML Słupsk) - 185 cm.

Tuż przed godz. 15 na starcie biegu na 600 m zamelduje się Grzegorz Sawecki, który jest podopiecznym Andrzeja Wardaszki.