Opublikowano . Mazowieckie | Firmy i instytucje | ZUS


ZUS wypłacił już 4,2 mln razy pieniądze z programu Dobry Start

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił do tej pory blisko 1,3 mld zł na
wyprawki szkolne w ramach programu "Dobry start". Wypłaty objęły dotąd
ponad 4,2 mln dzieci. Na Mazowszu na konta rodziców trafiło prawie 175
mln zł.

2023/09/euro-banknotes-4073891-1280-jpg_6513ec4e5a159

Program "Dobry Start" został wprowadzony przez rząd w 2018 roku, żeby pomóc rodzicom w skompletowaniu wyprawki szkolnej dla swoich dzieci. Świadczenie 300+, przysługuje raz w roku, bez względu na dochód rodziny. 
Wnioski o przyznanie funduszy można składać już od początku lipca, a zakończenie tego procesu przypada 30 listopada. Obecnie wpłynęło ponad 3 mln wniosków. 

- Obsługa programu przebiega bez zakłóceń. Od 1 lipca tego roku do ZUS wpłynęło ponad 3,1 mln wniosków o wyprawki szkolne. Otrzyma je 4,5 mln dzieci. Do tej pory ZUS wypłacił łącznie blisko 1,3 mld zł dla ponad 4,2 mln dzieci. W województwie mazowieckim wypłacił ponad 580 tys. świadczeń na kwotę prawie 175 mln złotych. Na bieżąco przygotowywane są
kolejne wypłaty  - informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.


O 300 zł wnioskować mogą rodzice dzieci od 7. do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24. roku życia. Wsparcie nie obejmuje żłobków, przedszkoli i zerówek, a także studentów - nawet jeśli mieszczą się w uprawniającym do świadczenia przedziale wiekowym.


Jak otrzymać środki? 


Aby otrzymać środki z programu "Dobry start", rodzice lub opiekunowie dziecka muszą złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie przez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną.


- Osoby, które złożyły wniosek do końca sierpnia, otrzymają przelew 300 zł najpóźniej 30 września. Jeżeli rodzice złożą wniosek w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub w listopadzie, to wypłata nastąpi w terminie dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku - informuje rzecznik.
Środki wypłacane są na rachunek bankowy.

Źródło: ZUS

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.