Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Wędkarstwo


Mazowiecki Spinning Bugu 2023

W niedzielę, 17 września 2023 roku, na rzece Bug w Broku odbyły się zawody spinningowe pod nazwą "Mazowiecki Spinning Bugu". Organizatorem imprezy było Koło PZW 64 Ostrów Mazowiecka.

2023/09/unnamed-1-jpg_65140e779b5cc Fot. urząd miasta

Pogoda tego dnia sprzyjała wędkarzom. Było słonecznie i ciepło, a temperatura wody wynosiła około 18 stopni Celsjusza. W zawodach udział wzięło 57 zawodników z różnych kół PZW z województwa mazowieckiego, m.in. z Ostrowi Mazowieckiej, Wyszogrodu, Łomży, Małkini, Komorowa, Puław, Ostrołęki, Góry Kalwarii, Mińska Mazowieckiego, Siemiatycz, Mielnika, Olsztyna, Pułtuska.

Zawody rozgrywano na żywej rybie. Formuła ta polega na tym, że zawodnik robi zdjęcie złowionej ryby i numeru startowego na otrzymanej od organizatora miarce i przesyła do komisji sędziowskiej. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla zawodnika, a przede wszystkim korzystne dla ryb, które po zrobieniu zdjęcia wracają w dobrej kondycji do wody.

Po podliczeniu wyników okazało się, że spośród 57 startujących zawodników, 30 zgłosiło wymiarowe ryby. Złowione zostały gatunki takie jak: szczupak, sandacz, boleń, okoń, kleń i jaź.

Zwycięzcą zawodów został Sławomir Szymański z Ostrowi Mazowieckiej, który zdobył 3550 punktów. Drugie miejsce zajął Krzysztof Wareszczuk z Komorowa (3200 punktów), a trzecie Mariusz Kobyłecki z Ostrołęki (2550 punktów).

Największe ryby w poszczególnych gatunkach złowili:

- szczupak: Mariusz Kobyłecki (85,3 cm),

- sandacz: Sławomir Szymański (68,1 cm),

- boleń: Krzysztof Wareszczuk (58,1 cm),

- okoń: Marcin Jakubik (28,9 cm),

- kleń: Krzysztof Skawiński (42,3 cm),

- jaź: Wiesław Tomkiewicz (29,5 cm).


Najlepszym zawodnikiem Powiatu Ostrowskiego został Sławomir Szymański, a najlepszym zawodnikiem Koła 64 Ostrów Mazowiecka również Sławomir Szymański.

W klasyfikacji punktowej wyniki są następujące:

1 miejsce - Sławomir Szymański - Ostrów Maz. - 3.550 pkt.

2 miejsce - Krzysztof Wareszczuk - Komorowo - 3.200 pkt.

3 miejsce - Mariusz Kobyłecki - Ostrołęka Kiełbik - 2.550 pkt.

4 miejsce - Krzysztof Skawiński - Azoty Puławy - 2.090 pkt.

5 miejsce - Mateusz Didziński - Azoty Puławy - 1.530 pkt.

6 miejsce - Łukasz Dybikowski - Łomża - 1.400 pkt.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie, miłą atmosferę, sportową rywalizację i walkę fair play. Podziękowania należą się również wszystkim sponsorom za hojne wsparcie imprezy.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer oraz Burmistrz Miasta Brok Marek Młyński.

 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.