Sokół Ostrów Mazowiecka wysoko przegrywa z Żubry Białystok (zdjęcia)

W ramach 6. kolejki II ligi gr. B, Sokół Ostrów Mazowiecka przegrał z Enea Żubry Chorten Białystok 60:87. Mecz został rozegrany 18 października.

2023/10/mg-4881-jpg_65323f91a6d13

Sokół, który w tym sezonie stawia sobie za cel awans do I ligi, przystąpił do meczu bez kilku podstawowych zawodników. Szansę debiutu otrzymali absolwenci klasy sportowej ostrowskiej "dwójki" o profilu koszykówki - szesnastolatkowie - Mateusz Socik i Jakub Skarpetowski.

W pierwszej kwarcie Sokół prowadził nawet 5:0, ale szybko goście wyrównali stan rywalizacji. Przewaga fizyczna i doświadczenie było zdecydowanie po stronie Żubrów, jednak Sokół przez wiele minut potrafił nawiązać walkę z faworytem. Na 8 sekund przed końcem pierwszej kwarty Sokół przegrywał tylko 1 punktem, ale popełnił prostą stratę, a Żubry wykorzystały to na zdobycie 2 punktów. Sokół przegrywa pierwszą kwartę 19:22.

W drugiej kwarcie Sokół nadal prezentował się dobrze. W połowie kwarty przegrywali tylko 30:32, ale potem inicjatywę przejęli Żubry. Sokół popełniał proste straty, niecelne rzuty i na koniec kwarty faworyt prowadził już 14 punktami (34:48).

Po przerwie Sokół ponownie zbliżył się do rywala. W połowie kwarty przegrywali tylko 50:57, ale potem Żubry ponownie odskoczyły. Sokół popełniał błędy, a Żubry skutecznie je wykorzystywały. Sokół przegrał trzecią kwartę 18:22, ale przewaga Żubrów była już wyraźna 52:70.

W ostatniej kwarcie Sokół nie był już w stanie nawiązać walki z Żubrami. Ostatecznie Sokół przegrał mecz 60:87.

Najwięcej punktów w meczu zdobył zawodnik Żubrów - Krystian Tyszka - 21 punktów. W Sokole najlepiej punktował Jakub Zabłocki, który zdobył 14 punktów.