Opublikowano . Mazowieckie | Firmy i instytucje | ZUS


Dyżury telefoniczne ZUS

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych zorganizowanych w każdą środę listopada. Sprawdź, czego będziesz mógł się dzięki nim dowiedzieć.

2023/11/telefon-53876-25489-jpeg_654b467140a97

Pracownicy I Oddziału ZUS w Warszawie organizują w listopadzie 2023 roku dyżury telefoniczne. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 538 21 89 w godzinach od 10:00 do 12:00.

8 listopada 2023 - Zasady uwzględniania zagranicznych okresów ubezpieczenia/zamieszkania w USA i Francji do świadczeń emerytalno-rentowych, które podlegają koordynacji.

Jeśli pracowałeś za granicą możesz otrzymywać osobne emerytury lub renty z każdego państwa. Musisz jednak spełnić warunki, które są wymagane w każdym z tych państw.

W trakcie dyżuru pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowie na pytania:

- jakie korzyści do emerytury lub renty daje zatrudnienie na terytorium USA i Francji,

- jakie są zasady przyznawania emerytur i rent dla osób pracujących w USA i Francji,

- na jakich formularzach i gdzie złożyć wniosek o emeryturę lub rentę.

15 listopada 2023 - Zasady przyznawania i wypłaty zasiłku chorobowego

W trakcie dyżuru pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowie na pytania dotyczące świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wysokość tych świadczeń czy o zasady przyznawania i wypłaty zasiłku chorobowego. Odpowie na pytania jakie dokumenty są niezbędne do ubiegania się o poszczególne rodzaje świadczeń.

22 listopada 2023 - Ulga na START "mały ZUS plus" preferencyjne składki, działalność nieewidencjonowana - warunki, uprawnienia, skutki.

W tym dniu mieszkańcu Mazowsza uzyskają informację o ulgach dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Pracownicy ZUS odpowiedzą na pytania:

- w zakresie ulg z tytułu rozpoczęcia działalności gospodarczej,

- zasadach wypełniania dokumentów i wysokości opłacania składek,

- o obowiązkach osób prowadzących działalność gospodarczą.

29 listopada 2023 - Udzielanie informacji z zakresu pomocy w spłacie należności

Eksperci będą udzielali informacji płatnikom składek, którzy mają problemy z płynnością finansową i nie są w stanie na bieżąco opłacać należności wobec ZUS. Poinformują w jaki sposób można rozłożyć należności na raty lub odroczyć termin płatności składek oraz odpowiedzą na pytania, m.in.: z jakich ulg można skorzystać, jak złożyć wniosek o ulgę oraz co płatnik składek zyska dzięki ulgom.

Źródło: ZUS

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.