Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Przyłącz się do obchodów święta Niepodległości w Ostrowi Mazowieckiej (program)

W Ostrowi Mazowieckiej odbędą się uroczystości związane ze świętem Niepodległości. Obchody rozpoczną się dziś o godzinie 11:00 Mszą św. za ojczyznę w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po mszy, o 12:15, zaplanowano uroczystości na Placu Wolności, które uświetni asysta honorowa garnizonu Ostrów Mazowiecka.

2022/11/obchody-narodowego-swieta-niepodleglosci-w-ostrowi-mazowieckiej-fot-ostrowmaz24-jpg_636e52efc9588

Program obchodów przewiduje wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego, co jest częścią ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu". Następnie odbędzie się przemówienie burmistrza miasta. W dalszej części uroczystości przewidziano złożenie kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem przez delegacje władz samorządowych, organizacji kombatanckich, społecznych i młodzieżowych, a także przedstawicieli instytucji, zakładów pracy oraz mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej. Na zakończenie zaplanowano część artystyczną.

W związku z organizacją uroczystości,  do godziny 15:00, parking przy kościele Wniebowzięcia NMP będzie wyłączony z użytkowania. Organizatorzy zwracają uwagę na nieparkowanie pojazdów na tym parkingu.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.