Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Pogoda na 5 dni. Chłód i wilgoć zawładną aurą w Polsce

Pogoda w najbliższych dniach będzie typowa dla listopada. Będzie chłodno, pochmurno i wilgotno. W górach może padać śnieg, a w połowie tygodnia mieszane opady deszczu ze śniegiem prognozowane są także na północy kraju.

źródło: x-news

Na niedzielę prognozowane jest duże zachmurzenie z przejaśnieniami i rozpogodzeniami oraz miejscami słabymi opadami deszczu. Padać nie powinno tylko na Pomorzu Zachodnim i w centrum. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 stopni Celsjusza w Suwałkach, przez 7 st. C w Łodzi i Warszawie, do 8 st. C we Wrocławiu. Wiatr będzie umiarkowany, a powieje z zachodu i północnego zachodu. Na wschodzie w porywach może dochodzić do 40-50 kilometrów na godzinę.

Poniedziałek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami. W północno-wschodnich i wschodnich regionach pojawią się słabe opady deszczu. Wieczorem popadać może także na zachodzie. Termometry pokażą maksymalnie 5 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze zmiennych kierunków, przeważnie południowych.

Wtorek będzie pochmurny i deszczowy. Rozpogodzenia możliwe są jedynie w pasie Polski południowej. Temperatura maksymalna sięgnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z zachodu będzie słaby i umiarkowany. Jedynie na zachodzie może przybierać na sile.

W środę można spodziewać się pochmurnej aury oraz opadów deszczu. Szansa na rozpogodzenia wystąpi wyłącznie w południowym pasie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północno-zachodni, umiarkowany wiatr. Na północy porywy mogą być dość silne.

Czwartek przyniesie pochmurną aurę z opadami deszczu. Na Suwalszczyźnie możliwe są opady deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C w Suwałkach do 7 st. C we Wrocławiu i Rzeszowie. Zmienny wiatr będzie umiarkowany. 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.