Sokół przegrywa z Tur Basket 70:86 - czy absencja kontuzjowanych graczy wpłynęła na wynik?

W ostatnim meczu wyjazdowym, drużyna koszykówki Sokoła zmierzyła się z zespołem KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Mecz zakończył się porażką Sokoła, 70:86. Pomimo zaciętej rywalizacji, doświadczenie i wykorzystanie atutu własnego boiska przez Tur Basket okazało się kluczowe.

2023/03/sokol-jpg_640b08578b0d6

W trzeciej kwarcie, Sokół prowadził jeszcze wynikiem 49:42, lecz Tur Basket odzyskał inicjatywę, skutecznie odrabiając straty i sumując kolejne punkty.

Niestety, Sokół mierzył się z problemami takimi jak proste błędy oraz spadek skuteczności rzutowej w kluczowych momentach meczu. Absencja ważnych graczy, Adama Lisewskiego i Michała Szymańskiego, z powodu kontuzji, również wpłynęła na wynik końcowy.

Adam Anusewicz z Sokoła zdobył aż 27 punktów, natomiast Łukasz Kuczyński z Tur Basket uzyskał 19 punktów. Szczegółowy wynik poszczególnych kwart wygląda następująco: Tur - Sokół 22:17, 14:27, 28:12, 22:14.

Sokół będzie miał szansę na rehabilitację w najbliższą środę, kiedy to o godzinie 20:00 zmierzy się w Ostrowi z drużyną Isetia Białołęka Warszawa.