Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Niewidoczne niebezpieczeństwo na przejściu dla pieszych! Potrącenie 67-letniej kobiety!

W sobotni poranek w Ostrowi Mazowieckiej doszło do wypadku drogowego na ul. W. Sikorskiego, w którym ucierpiała piesza. Z relacji na miejscu wynika, że 55-letni kierowca audi, mieszkaniec powiatu ostrowskiego, potrącił 67-letnią kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych.

2020/04/policja-kogut-jpg_5e8d721413520

Poszkodowana, również mieszkanka powiatu ostrowskiego, została przewieziona do szpitala na badania. Zarówno kierowca, jak i piesza byli trzeźwi w momencie wypadku. Policja kontynuuje dochodzenie w celu pełnego wyjaśnienia okoliczności wypadku.

W związku z tym zdarzeniem, policja apeluje zarówno do pieszych, jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie na przejściach dla pieszych. Wzmaga się to w okresach zmieniających się warunków atmosferycznych, jak opady deszczu. W przypadku kolizji pomiędzy pieszym a pojazdem, to pieszy, jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, doznaje poważniejszych obrażeń.

Wynika to z braku takich środków ochrony, jakie posiada kierowca w pojeździe, na przykład pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych.
 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.