Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pogoda


Pogoda na weekend: wir znad Danii przyniesie śnieg, czekają nas zimne dni

W nadchodzących dniach do Polski wkroczy front atmosferyczny związany z wirem znad Danii. Przyniesie opady deszczu, a miejscami także deszczu ze śniegiem. W weekend termometry pokażą gdzieniegdzie zaledwie zero stopni Celsjusza.

2023/11/thumbnail-000005-jpg_6555c41a3c587 Fot. x-news

Czwartek przyniesie na ogół pochmurną aurę z przejaśnieniami i opadami deszczu. Padać nie będzie jedynie na północnym wschodzie i wschodzie kraju. Termometry wskażą maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zmienny wiatr z przewagą kierunków zachodnich, na wschodzie słaby, poza tym umiarkowany. Na Pomorzu okresami okaże się silniejszy i rozpędzi do 40-60 kilometrów na godzinę.

Piątek zapowiada się pochmurny z opadami deszczu. Na północnym wschodzie miejscami pojawi się także deszcz ze śniegiem. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C w Małopolsce. Powieje słaby i umiarkowany, zmienny wiatr.

W sobotę południe kraju zostanie przykryte grubą warstwą chmur, które przyniosą opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na północy wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami, ale padać tam nie powinno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, ze zmieniających się kierunków.

Niedziela upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Na zachodzie popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu.

Na poniedziałek prognozuje się pochmurną aurę z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie będzie sypał sam śnieg. Termometry wskażą maksymalnie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

Źródło: x-news

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.