Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Podsumowanie największego do tej pory projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej (zdjęcia)

W poniedziałek, o godz. 17:00 Stara Elektrownia tętniła życiem podczas spotkania zwieńczającego największy jak do tej pory dwuletni projekt "Muzyka łączy - ludzi i książki" naszej lokalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

2023/11/kawiarenka-literacka-jpg_6556112fb9beb

Projekt dofinansowany był z Programu BLISKO 2022-2023. Pełna kwota dofinansowania wynosi 153000 zł, natomiast wkład własny organizatora 15500 zł. Jeśli śledziliście dotychczasowe oferty MBP, lub nawet w nich uczestniczyliście, to wiecie pewnie że Panie bibliotekarki i współpracujący z nimi ludzie nie próżnowali i starali się zorganizować wiele ciekawych spotkań związanych tematycznie z literaturą i szerzej pojętą kulturą. Liczba odbiorców tych projektów przekroczyła planowany wynik 1850 osób aż o 732 osoby!


Przez dwa lata realizacji zadania odbyło się:

- 5 projektów edukacyjno-animacyjnych,

- 7 inicjatyw oddolnych zaproponowanych przez mieszkańców,

- 5 warsztatów, 5 konkursów,

- 9 spotkań autorskich,

- 2 koncerty i potańcówkę,

- powstanie gry mobilnej, diagnoza potrzeb kulturalnych, projektowa mapa myśli,

- 7 szkoleń i 2 wizyty studyjne, wyjazd do teatru oraz kilkadziesiąt godzin tutoringu z tutorką Urszulą Herbich z ramienia Narodowego Centrum Kultury.


Podczas wydarzenia omówiono kilka z tych projektów wraz z tymi, którzy je organizowali i w nich uczestniczyli. Zwieńczeniem całego spotkania była sztuka teatralna "Powróćmy jak za dawnych lat - KAWIARENKA LITERACKA" z wykorzystaniem tekstów kabaretowych z lat 20/30, zrealizowana wspólnie przez młodzież i seniorów. Do przedstawienia zostały specjalnie zaprojektowane stroje z epoki. Publiczność z uśmiechem na twarzach oglądała nietypowe wyczyny aktorów.


W sztuce udział wzięli: Elżbieta Borys, Teresa Grabowska, Hanna Kamieniecka, Danuta Kołodziejczyk, Anna Mścichowska, Maryla Wolff, Kornelia Najgrodzka-Zecer, Regina Pajk, Agata Skarpetowska, Teresa Zenik, Mariusz Kulesza, Krzysztof Wardaszka, Wiktor Kukwa, Michał Wasilewski.


Przygotowały ich Panie Dorota Białkowska i Emilia Krupa z Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Zobacz zdjęcia: Podsumowanie największego do tej pory projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej (zdjęcia)

1/45
2/45
3/45
4/45
5/45
6/45
7/45
8/45
9/45
10/45
11/45
12/45

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.