Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pogoda


Pogoda na weekend. Zrobi się zimowo w wielu miejscach

W weekend w Polsce zrobi się zimowo. Prognozuje się deszcz, opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Miejscami temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie -1 stopnień Celsjusza.

2023/11/thumbnail-000003-jpg_6557043a629df Fot. x-news

Piątek zapowiada się pochmurny. Prognozuje się przelotne opady deszczu na zachodzie kraju o sumie 2-5 litrów wody na metr kwadratowy. Deszcz o charakterze ciągłym wystąpi na wschodzie i w centrum rzędu 5-10 l/mkw. Wieczorem opady te będą przechodzić w deszcz ze śniegiem, a w nocy w sam śnieg. Termometry pokażą maksymalnie od 1-2 st. C na Suwalszczyźnie do 6-7 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, zmienny wiatr. Na zachodzie północno-zachodni, umiarkowany, w porywach dość silny, zaś w centrum słaby i zmienny, na wschodzie umiarkowany, południowo-wschodni.

Sobota przyniesie pochmurną aurę z opadami śniegu na wschodzie i w centrum oraz deszczu ze śniegiem i deszczu na południu kraju. W pozostałych regionach wystąpi duże zachmurzenie z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na zachodzie. Wiatr na północy i zachodzie będzie słaby, zmienny. Na południu i wschodzie słaby i umiarkowany, powieje z północy.

W niedzielę czeka nas pochmurna aura. Strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzących w deszcz przemieszczać się będzie od zachodu w głąb kraju. Padać nie powinno jedynie na krańcach wschodnich Polski. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na zachodzie. Wystąpi południowo-wschodni wiatr skręcający na południowo-zachodni, na zachodzie w porywach okaże się dość silny.

Poniedziałek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami oraz przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 9-10 st. C na zachodzie kraju. Powieje umiarkowany, zachodni wiatr.

Na wtorek prognozuje się pochmurną aurę. Miejscami popada deszcz, gdzieniegdzie będzie przelotny. Termometry wskażą od 5 st. C na północnym wschodzie do 8 st. C na południowym wschodzie. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zmienny.

Źródło: x-news

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.