Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pogoda


Ostrzeżenie o opadach marznących w powiecie ostrowskim

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie wydało w poniedziałek, 20 listopada 2023 r. o godzinie 5:48 ostrzeżenie nr 0548/324/2023 dla powiatu ostrowskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 15:00 w poniedziałek do godziny 9:00 we wtorek.

2023/11/zblizenie-strzal-pieknych-platkow-sniegu-na-oknie-181624-46458-jpg_655b0c0a29c50

Prognozowane są okresami słabe opady śniegu i śniegu z deszczem, przechodzące miejscami w słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Strefa opadów marznących będzie się przemieszczać z północnego wschodu na południowy zachód.

W związku z wydanym ostrzeżeniem IMGW zaleca:

- zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach i chodnikach,

- noszenie odpowiedniego obuwia,

- zabezpieczenie mienia przed uszkodzeniami spowodowanymi przez gołoledź.

Gołoledź to niebezpieczne zjawisko pogodowe, które może prowadzić do wypadków drogowych, upadków i innych urazów. W przypadku wystąpienia gołoledzi należy zachować szczególną ostrożność i unikać wychodzenia z domu, jeśli nie jest to konieczne.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.