Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Młodzi karatecy z Mazowsza rywalizowali w Warszawie (zdjęcia)

W sobotę 12 listopada w Warszawie odbyła się trzecia edycja Mazowieckiej Ligi Karate. W zawodach wzięło udział 270 zawodników z 20 klubów karate z całego województwa.

2023/11/dsc-6307-jpg_655b3ff50818b Fot. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

Turniej został przygotowany przez klub Stowarzyszenie SMOK przy współpracy z Okręgowym Związkiem Karate Kontaktowego Województwa Mazowieckiego. Zawody odbywały się w trzech formułach: lekki kontakt, semi kontakt oraz all kick.

Reprezentanci klubu Stowarzyszenie SMOK startowali tylko w formule all kick, która pozwala na stosowanie mocnych technik. W zawodach brali udział zawodnicy w wieku 7-11 lat.

Młodzi karatecy z Stowarzyszenia SMOK mimo, że startowali w tylko jednej formule, to wywalczyli w klasyfikacji drużynowej 6 miejsce pośród 20 klubów. Zabrakło co prawda złotych medali, jedynie Michał Księżopolski stanął na pierwszym miejscu.

Jednak aż sześciu zawodników walczyło w finale: Damian Cymerman, Anita Mariańska, Miłosz Szymański, Izabella Karp, Kacper Frąckiewicz i Aleksander Prokopczuk. Również szóstka zawodników stanęła na podium na trzecim miejscu: Emila Gumowska, Lena Frąckiewicz, Szymon Niemierka, Gabriela Iwanowska, Filip Duchnowski i Adam Rostkowski.

Turniej stał na wysokim poziomie i o każde miejsce medalowe trzeba było mocno walczyć. Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski sędziował jako sędzia główny jednej z mat. Tym razem w role sekundantów wcielili się rodzice zawodników.