Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pogoda


Wtorek pochmurny z opadami deszczu i śniegu. Nadciąga arktyczne powietrze

Kolejne dni przyniosą nam spore zawirowania w pogodzie. W połowie tygodnia arktyczne powietrze sprawi, że temperatura w dzień spadnie poniżej zera. Chociaż w prognozach widać wzrost wartości na termometrach, wraz z nim do Polski zawita silny, porywisty wiatr. Pod koniec tygodnia wróci śnieg.

2023/11/thumbnail-000003-jpg_655c58ec8c4b7 Fot. x-news

We wtorek prognozowane jest duże zachmurzenie z przejaśnieniami, szczególnie częstymi na północy. Na południowym zachodzie i południu kraju spodziewane są opady deszczu do 5-10 litrów na metr kwadratowy, poza tym miejscami opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw., a na północnym wschodzie słabe opady śniegu do 1 centymetra. Termometry pokażą od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 5 st. C w centralnych regionach, do 9 st. C w Małopolsce. Ze wschodu i północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami silniejszy, szczególnie na północy.

W środę niż odsunie się znad naszego kraju, a Polskę obejmie pogodny klin związany z wyżem znad Atlantyku. Płynące z północy zimne powietrze pochodzenia arktycznego obejmie już cały kraj, w związku z tym ranek będzie mroźny, szczególnie w regionach północnych.

Środa zapowiada się pochmurno z rozpogodzeniami. W regionach południowych prognozowane są słabe opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw. i śniegu do 1-3 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na Podlasiu i Lubelszczyźnie, poprzez -1/0 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

Czwartek przyniesie ze sobą duże zachmurzenie. Od zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie strefa opadów mokrego śniegu do 5 cm i śniegu z marznącym deszczem, który w centrum i na zachodzie będzie przechodzić w deszcz do 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Podkarpaciu, przez 6 st. C w centralnej Polsce, do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje wiatr południowo-zachodni i zachodni, silny, w porywach rozwijający prędkość do 70-100 kilometrów na godzinę, nad morzem do 110 km/h, w górach do 140 km/h.

Źródło: x-news

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.