Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Kreatywne Historie uczciły pierwsze śniegi (zdjęcia)

Muzeum Dom Rodziny Pileckich ponownie zorganizował dla wszystkich chętnych warsztaty Kreatywne Historie, które przy pomocy rozrywki uczą także historii. Tym razem jednak z nieco świątecznym akcentem.

2023/11/mg-8529-jpg_655ca65176ed8

Celem tych niedzielnych warsztatów było stworzenie wspólnie Mikołajów z makramy. Spotkanie znów podzielono na dwie grupy - jedną o 11:00 i drugą o 13:00. Na początek jednak uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z częścią wystawy muzeum, żeby znaleźć informacje które pomogą im lepiej zrozumieć warsztaty. Panie Paulina Iwanowska i Barbara Kuczyńska rozdały uczestnikom karty z pytaniami, na które musieli znaleźć odpowiedzi.

Kiedy wszyscy uczestnicy już wrócili do stołu, przy którym przygotowane były już materiały z których niedługo potem powstaną Mikołaje, Pani Katarzyna Piędziak zaczęła tłumaczyć krok po kroku jak zabrać się za takie dzieło. Podczas warsztatów dało się już poczuć magię świąt, zwłaszcza że za wielkimi szklanymi oknami widniały już puszyste warstwy śniegu.
Na koniec każdy kto chciał mógł poprosić o zdjęcie pamiątkowe ze swoim nowo powstałym Mikołajem.

Kolejny raz Kreatywne Historie cieszyły się dużym zainteresowaniem od mieszkańców naszego miasta. Jeśli chcielibyście sami spróbować tych warsztatów, śledźcie formy przekazu Muzeum Dom Rodziny Pileckich, gdzie zawsze są one zapowiadane (np. oficjalna strona i grupa Facebook). Już teraz poproszono nas, żeby wtajemniczyć Was w to, że już na samym początku grudnia organizowane będą kolejne Kreatywne Historie - także związane tematycznie z nadchodzącymi świętami! Wypatrujcie więc zapowiedzi w środkach przekazu Muzeum, albowiem zawsze obowiązują zapisy (nie bójcie się, zajęcia są bezpłatne!).

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Kreatywne Historie uczciły pierwsze śniegi (zdjęcia)

1/38
2/38
3/38
4/38
5/38
6/38
7/38
8/38
9/38
10/38
11/38
12/38

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.