Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Odpowiedzialni społecznie II - jak budować bardziej sprawiedliwe i zrównoważone społeczeństwo?

Miasto Ostrów Mazowiecka, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Ostrowska Spółdzielnia Socjalna, Miejska Świetlica Socjoterapeutyczna, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego zapraszają na konferencję pod nazwą "Odpowiedzialni społecznie II". 

2023/11/unnamed-1-jpg_655cb335a2a22 Fot. Materiały organizatora

- Konferencja skupi się na ważnych kwestiach związanych z odpowiedzialnością społeczną, a także przedstawić będzie innowacyjne podejścia i rozwiązania w tej dziedzinie - podkreślają organizatorzy. 

Konferencja odbędzie się w środę 22 listopada o godzinie 10:00 w Starej Elektrowni, ul. 11 Listopada 7 w Ostrowi Mazowieckiej.

Organizatorzy przygotowali atrakcyjny program, a w nim:

10.00 - Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer - Wprowadzenie do tematu.

10.30 - Prof. dr hab. Mirosław Grewiński "Planowanie i zarządzanie strategiczne w patrycypacyjnym modelu planowania usług społecznych".

11.10 - Prof. dr hab. Piotr Błędowski "Koszty zaniechania jako przesłanka planowania działań pomocowych na poziomie samorządu".

11.50 - Przerwa kawowa.

12.30 - Panel Dyskusyjny "Mieszkańcy osiedli socjalnych - z kim i jak wzmacniać postawę współodpowiedzialności i zaangażowania" - prowadzący prof. dr hab. Mirosław Grewiński. 

Uczestnicy: prof. dr hab. Piotr Błędowski, Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer, ksiądz Marek Żmijewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej Michał Chojnowski, mł. asp. Emilia Podbielska - przedstawicielka KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

14.00 - Obiad.

Wasze opinie

Abc   12:55, 22.11.2023

Czy tak naprawdę społeczeństwo powinno być zrównoważone. Dlaczego ten co stoi pod sklepem pije wódkę ma mieć to co ten który jest wykształcony osiągnął dużo w życiu. Myślę że w dużej części każdy jest panem swojego losu. A Państwo szczególnie powinno dawać możliwość edukacji na jak najwyższym poziomie. Bo społeczeństwo wykształcone daje same plusy. Dlatego też uważam mniej socjalu, a nawet 0 socjalu i bardzo małe podatki.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.