Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pogoda


Przed nami spore zmiany w pogodzie. Powieje z prędkością nawet do 140 kilometrów na godzinę

Aura w kolejnych dniach okaże się zmienna. Władzę nad pogodą sprawować będą naprzemiennie ogromne ośrodki baryczne ulokowane w różnych stronach Europy. Przyniosą ze sobą opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu, jak również podmuchy wiatru sięgające 140 kilometrów na godzinę. W weekend miejscami może spaść do 5 centymetrów śniegu.

2023/11/thumbnail-000005-jpg_655da7bfbcae5 Fot. x-news

W czwartek spodziewane jest duże zachmurzenie z przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju opadami mokrego śniegu do 5 cm i śniegu z marznącym deszczem, w centrum kraju i na zachodzie przechodzącym w deszcz. Szczególnie intensywnie może padać na Pomorzu - tam spodziewane jest nawet 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Podkarpaciu, poprzez 7 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr okaże się południowo-zachodni i zachodni, silny. W porywach rozwijać będzie do 80-100 km/h, nad morzem do 115 km/h, a w górach nawet do 140 km/h.

W piątek wraz z napływem mas powietrza arktycznego wilgotnego opady deszczu przechodzić będą w śnieg. W dzień niebo nad Polską zasnują chmury, ale momentami będzie się przejaśniać. Okresami wystąpią opady deszczu do 5-10 l/mkw. przechodzące stopniowo od północy w deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Śląsku i w Małopolsce. Z kierunków zachodnich powieje dość silny wiatr, w porywach dochodzący do 50-80 km/h.

Weekend w całej Polsce upłynie pod znakiem zachmurzenia kłębiastego i przelotnych opadów śniegu. Sobota przyniesie nam zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Pomorzu może przelotnie popadać deszcz ze śniegiem do 5 l/mkw. na Pomorzu, poza tym na ogół spadnie do 2-5 cm śniegu. Termometry wskażą od 0 st. C na Podlasiu, poprzez 2 st. C w centralnych regionach, do 3 st. C w zachodniej Polsce. Północno-zachodni i zachodni wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach sięgając 50-60 km/h.

W niedzielę w Polsce zapanuje umiarkowane i duże zachmurzenie, któremu towarzyszyć będą przelotne opady śniegu do 1-5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -3 st. C na Suwalszczyźnie, poprzez -1 st. C w centrum kraju, do 1 st. C na Pomorzu. Słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr powieje z północnego zachodu.

Źródło: x-news

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.