Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


"Odpowiedzialni społecznie". Wykłady, panel dyskusyjny i wystawa prac wychowanków (zdjęcia)

W dniu 22 listopada 2023 roku w Starej Elektrowni w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się 2. edycja konferencji "Odpowiedzialni społecznie". Organizatorami wydarzenia były: Miasto Ostrów Mazowiecka, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowi Mazowieckiej, Ostrowska Spółdzielnia Socjalna, Miejska Świetlica Socjoterapeutyczna, Środowiskowy Dom Samopomocy Ostrów Mazowiecka oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Ostrowi Mazowieckiej Sp. z o.o.

2023/11/konferencja-odpowiedzialni-spolecznie-ii-jpg_655f54668c5e9

Dodatkowo podczas konferencji odbyła się wystawa prac wychowanków Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej i Środowiskowego Domu Samopomocy, gdzie można było obejrzeć wszelkiej maści twory z plasteliny, ceramiki, farb czy też haftu.

Celem konferencji było stworzenie przestrzeni do rozmowy, inspiracji i wspólnego działania na rzecz społeczeństwa. Podczas wydarzenia poruszane były tematy związane z aktywizacją społeczną, integracją, wsparciem dla osób w trudnej sytuacji życiowej, innowacyjnymi rozwiązaniami społecznymi i wiele więcej.

W konferencji wzięło udział wiele osób, w tym przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządu, instytucji publicznych, przedsiębiorców oraz osób indywidualnych zainteresowanych tematyką społeczną.

Program konferencji obejmował:

- Wprowadzenie do tematu przez Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzego Bauera.

- Prelekcję prof. dr. hab. Mirosława Grewińskiego na temat "Planowania i zarządzania strategicznego w partycypacyjnym modelu planowania usług społecznych".

- Prelekcję prof. dr. hab. Piotra Błędowskiego na temat "Kosztów zaniechania jako przesłanki planowania działań pomocowych na poziomie samorządu".

- Panel dyskusyjny na temat "Mieszkańcy osiedli socjalnych - z kim i jak wzmacniać postawę współodpowiedzialności i zaangażowania".

Zainteresowanie konferencją było przyzwoite. Goście uważnie słuchali wykładowców i dyskutujących oraz zadawali pytania i udzielali się czasami podczas wykładów i panelu dyskusyjnego. W trakcie konferencji uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się z działaniami i inicjatywami partnerów wydarzenia, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej.

Konferencja "Odpowiedzialni społecznie" była okazją do wymiany doświadczeń i inspiracji, a także do nawiązania nowych kontaktów. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że chętnie podejmą się organizacji kolejnej edycji konferencji.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: "Odpowiedzialni społecznie". Wykłady, panel dyskusyjny i wystawa prac wychowanków (zdjęcia)

1/50
2/50
3/50
4/50
5/50
6/50
7/50
8/50
9/50
10/50
11/50
12/50

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.