Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Twórca filmów animowanych odwiedził Biblioteczny Wolontariat (zdjęcia)

Pan Kacper Buratyński jest m. in. twórcą filmów animowanych. I to właśnie on w ostatni wtorek przedstawił swoje produkcje i opowiedział jak powstają takie filmy podczas wieczoru w Miejskiej Bibliotece Publicznej w naszym mieście. Wstęp był wolny i zaproszono każdego, kto był zainteresowany tematem lub sprawdzeniem mniej więcej jak wygląda tamtejszy wolontariat.

2023/11/wolontariat-biblioteczny-i-gosc-specjalny-jpg_655f65247d69d

Pani Agnieszka Kaczmarek wraz z Panią Dyrektor Jolantą Andruszkiewicz kontynuowały spotkania w ramach Bibliotecznego Wolontariatu dla młodzieży starszych klas szkół podstawowych i szkół średnich. Tym razem zaproszono gościa specjalnego - Pana Kacpra Buratyńskiego. Pan Buratyński studiuje realizację obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii (film animowany i efekty specjalne) w Szkole Filmowej w Łodzi / PWSFTviT. Podczas tego spotkania skupiono się na jego doświadczeniu w branży animowanej.

Rozpoczęto od spraw wolontariatu, gdzie kolejny raz w luźny lecz skrupulatny sposób ustalono nowe cele i zadania przy filiżance herbaty. Następnie rozpoczęła się rozmowa z artystą. I podobnie do typowych spotkań wolontariatu panowała dość zrelaksowana, miła i przyjazna atmosfera - w końcu Pan Kacper pochodzi z naszych okolic i nawet ukończył dwie szkoły w naszym mieście. Można więc powiedzieć, że byli tam "sami swoi".

Artysta przedstawił zebranym obraz swojej twórczości i opowiedział o swojej historii związanej z naszym miastem i nie tylko, która doprowadziła w końcu do momentu, w którym znalazł się na chwilę obecną. Oprócz tego odpowiadał też na pytania gości, np.: co było dla niego momentem "eureki", kiedy zdecydował co chce robić. Twórca wypowiada się w bardzo energiczny i luźny sposób, dzięki czemu często wywołał pozytywne uśmiechy u zgromadzonych gości - widać, że wie, jak udobruchać sobie publiczność. W pewnego rodzaju zwrocie akcji również i ludzie go słuchający odpowiadali czasem na jego pytania, np. jakie media animowane oglądają lub oglądali dawniej, gdzie padły tak rewolucyjne tytuły jak np.: "Spider-Man: Uniwersum", "Kot w Butach: Ostatnie Życzenie" czy też takie klasyki jak "Miś Uszatek" lub też ogólnie pojęta twórczość animacji japońskiej (tzw. "Anime", przez niektórych zwane także potocznie "Mangą").

Spotkanie z Panem Kacprem Buratyńskim w ramach Bibliotecznego Wolontariatu było ciekawym sposobem na spędzenie wtorkowego wieczoru w miłej atmosferze ucząc się tajnik sztuki animacji, która coraz bardziej jest uznawana za coś więcej, niż tylko bajki dla dzieci (nie insynuując wcale, że one też nie są wcale potrzebne!). Przede wszystkim jednak, pełen charyzmy artysta miał szansę zainspirować zebraną młodzież i dorosłych do głębszego wejścia w tematykę fantastycznego świata animacji, jeśli ktoś już tego nie zrobił. Jednak nawet Ci, którzy dobrze znają to medium mogli dowiedzieć się od Pana Kacpra czegoś ciekawego.

Jeżeli ktoś z Was zastanawia się nad uczestnictwem w wolontariacie, możecie przyjść na spotkanie i poczuć jego atmosferę na żywo. Jeżeli chcecie działać efektywnie w czasie wolnym, a przy tym pomagać innym rozwijając działalność kulturalną w Ostrowi Mazowieckiej, wydaje się to być na to dobry sposób. Więcej informacji znajdziecie w źródłach przekazu MPB (np. oficjalna strona lub strona Facebook).

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Twórca filmów animowanych odwiedził Biblioteczny Wolontariat (zdjęcia)

1/23
2/23
3/23
4/23
5/23
6/23
7/23
8/23
9/23
10/23
11/23
12/23

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.