Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne

Szachiści "Trójki" z sukcesami w powiatowych i między powiatowych zawodach

Miniony weekend przyniósł uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej wiele sukcesów w turniejach szachowych. Młodsza drużyna zajęła 1. miejsce w powiatowych grupowych zawodach szachowych, a starsza zajęła 2. miejsce w zawodach między powiatowych i awansowała do etapu wojewódzkiego.

2023/12/sukcesy-trojki-jpg_65699905bc9be Fot. Miasto Ostrów Mazowiecka/Facebook

Młodsza drużyna, w której skład wchodzili: Julia Pyśk, Zuzanna Podbielska, Oliwier Wierzchowski, Krzysztof Trzaska i Dominik Szymański, pokonała wszystkie swoje rywalki i w klasyfikacji końcowej zajęła 1. miejsce.

Starsza drużyna, w której skład wchodzili: Kamila Trzaska, Sebastian Elert, Mateusz Krystoszyk i Kacper Łuczaj, również zaprezentowała się bardzo dobrze. Zawodnicy zajęli 2. miejsce i awansowali do etapu wojewódzkiego.

Szachy w mazowieckiej szkole to projekt, w którym Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej uczestniczy już od 5 lat. W ramach projektu uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach szachowych oraz w turniejach organizowanych przez Polski Związek Szachowy i MSCDN w Ostrołęce.

W tym roku Zuzanna Podbielska i Oliwier Wierzchowski wywalczyli 1. i 2. miejsce w kategorii klas 4, co dało im awans do finału w Warszawie. Młodsi uczniowie także wykazali się odwagą i dużymi umiejętnościami.

Szachy w SP3 cieszą się ogromnym powodzeniem, czego efekty to reprezentacja szkoły w wielu turniejach.