Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pogoda


Wtorek pochmurny z przejaśnieniami. Śnieg poprószy na Podkarpaciu i w Małopolsce

Najbliższe dni przyniosą zachmurzenie, momentami jednak pojawią się przejaśnienia. Lokalnie spodziewać się należy również słabych opadów śniegu. Mróz się utrzyma. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na pięć dni.

2023/12/thumbnail-000003-jpg_656ece74ab8cf Fot. x-news

Wtorek zapowiada się pochmurnie, ale z większymi przejaśnieniami - szczególnie na północnym wschodzie. Na zachodnich krańcach kraju oraz na Podkarpaciu i w Małopolsce prognozowane są słabe opady śniegu do 1-2 cm. Temperatura wyniesie od -5 st. C na Warmii i Podlasiu do -3 st. C w centrum kraju i do -1 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunku południowo wschodniego. Na północy okresami może on przybrać na sile.

Duże zachmurzenie towarzyszyć nam będzie w środę. Poza wschodnią częścią kraju spodziewać się można słabych opadów śniegu do 1-2 cm. Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie i w Małopolsce, gdzie temperatura maksymalna wyniesie od -4 st. C. W centrum kraju termometry pokażą -3 st. C, a na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce) 0 st. C. Z kierunku południowo wschodniego powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Pochmurny będzie również czwartek. Wszędzie, poza zachodnią częścią Polski, spadnie do 1-2 cm. Temperatura maksymalna wahać się będzie od -3 st. C na Podlasiu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 1 st. C na zachodzie. Opadom towarzyszyć będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

Piątek zapowiada się pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Najmniej termometry pokażą na Podlasiu. Tam spodziewana temperatura maksymalna to -5 st. C. W centrum kraju przewiduje się -3 st. C, a na Śląsku do 2 st. C na Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo wschodni. Okresowo może on przybrać na sile i w porywach sięgnąć 50-60 km/h.

W sobotę w kraju spodziewać można się dużego zachmurzenia. Na Pomorzu prognozowane są słabe opady śniegu i towarzyszący im marznący deszcz (do 5 l/mkw.). Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie. Tam spodziewać się można -6 st. C. W centrum kraju temperatura maksymalna sięgnie -3 st. C, a na Śląsku 0 st. C. Na ogół słaby i umiarkowany południowo-wschodni wiatr w porywach może osiągać prędkość 50-60 km/h.

Źródło: x-news

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.