dodano: ,


Interwencje PSP

Wybrane interwencje straży pożarnej na terenie powiatu ostrowskiego w okresie 18 - 26 kwietnia 2011 r.
W dniu 19 kwietnia br. o godz. 2.40 doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego, w Ostrowi Maz. na ul. Ogrodowej. Do pożaru doszło prawdopodobnie na skutek zwarcia instalacji elektrycznej. Budynek był niezamieszkały. W działaniach gaśniczych uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP i zastęp WSP Komorowo.

W dniu 19 kwietnia br. o godz. 13.47 doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalno-gospodarczego, we wsi Podborze. Do działań zostały zadysponowane dwa zastępy gaśnicze JRG PSP Ostrów Maz. i zastęp OSP Kalinowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży zastano cały budynek objęty ogniem. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt, oraz dwóch w obronie sąsiednich budynków. Przyczyną pożaru była prawdopodobnie wada piecyka węglowego.


W dniu 20 kwietnia br. o godz. 22.25 doszło do pożaru stodoły oraz budynków gospodarczych we wsi Sumiężne gm. Małkinia Górna. W działaniach gaśniczych uczestniczyło 5 zastępów OSP z Małkini Górnej, Broku, Zarąb Kościelnych oraz 2 zastępy z JRG PSP. Przyczyną wybuchu pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia.

W dniu 22 kwietnia br. o godz. 17.59 doszło do wypadku drogowego na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, ranna została 1 osoba. Do zdarzenia doszło na skutek niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

W dniu 24 kwietnia br. o godz. 21.58 doszło do pożaru drewnianej stodoły we wsi Koziki Majdan gm. Ostrów Mazowiecka. W działaniach gaśniczych uczestniczyło 3 zastępy OSP z Kozik, Nagoszewki i Komorowa oraz zastęp WSP Komorowo i JRG Ostrów Maz. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie. Sprawę wyjaśnia KPP w Ostrowi Maz.

W dniu 25 kwietnia br. o godz. 17.20 doszło do poważnego wypadku drogowego w okolicy wsi Bojany. Na trasie pomiędzy Brokiem a Porębą. W wyniku zderzenia 3 samochodów osobowych, rannych zostało 6 osób. Przyczyną wypadku było prawdopodobnie najechanie na tył poprzedzającego samochodu osobowego, co zapoczątkowało groźny w skutkach karambol. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp OSP Brok i zastęp JRG PSP Ostrów Maz.


Dodaj komentarz