Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pogoda


Pogoda na weekend: Nad Atlantykiem rozbuduje się cyklon Timur. Czeka nas wielka zmiana pogody

W nadchodzących dniach wystąpią słabe opady śniegu, a także śniegu z marznącym deszczem powodującym gołoledź. Na drogach zrobi się ślisko. W piątek cyklon Timur nad północnym Atlantykiem zacznie rozbudowywać się w kierunku Europy Środkowej. Przed nami początek stopniowej, wielkiej zmiany w pogodzie.

2023/12/mg-0576-jpg_657020bf3d52c

Środa przyniesie duże zachmurzenie. Na wschodzie możliwe są większe przejaśnienia, ale padać nie będzie. W pozostałej części kraju wystąpią słabe opady śniegu do 1-2 centymetrów, na zachodzie miejscami popada śnieg z marznącym deszczem powodującym gołoledź. Termometry pokażą maksymalnie od -5 stopni Celsjusza w Małopolsce, przez -3 st. C w centrum kraju, do 0 st. C na zachodzie. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, na północy i północnym wschodzie okresami dość silny wiatr.

Czwartek zapowiada się pochmurny. Na zachodzie zrobi się mglisto, ale padać nie powinno. W pozostałych regionach Polski poprószy śnieg. Spadnie go do 1-2 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -4 st. C na Podlasiu, przez 0 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr, tylko na wschodzie będzie wiał z południowego wschodu, okaże się słaby i umiarkowany.

Piątek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -5 st. C na Podlasiu, przez -2 st. C w centrum kraju, do 0 st. C na Pomorzu. Powieje południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę.

W sobotę czeka nas duże zachmurzenie. Na Pomorzu prognozuje się opady śniegu z deszczem marznącym do pięciu litrów na metr kwadratowy. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od -4 st. C na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C w centrum kraju, do 0 st. C na Śląsku. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami będzie dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h.

W niedzielę wystąpi duże zachmurzenie z przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju opadami śniegu z deszczem i deszczu marznącego rzędu 5-15 l/mkw. Warunki na drogach okażą się trudne, będzie ślisko i niebezpiecznie. Termometry pokażą maksymalnie od -3 st. C na Warmii i Podlasiu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowy, dość silny wiatr, który w porywach rozpędzi się do 60-90 km/h.

Źródło: x-news

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.