Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Koncerty


193. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego uczczono koncertem (zdjęcia)

Niedzielny wieczór był okazją na spędzenie w niedalekich okolicach ostatnich godzin weekendu w atmosferze muzyki.

2023/12/koncert-rocznica-powstania-listopadowego-jpg_65707d2b3b69c

Tego dnia, o godz. 18:00 odbył się koncert z okazji 193. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Miał on miejsce w Sali Kinowej 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie. Na koncert zaprosili wszystkich chętnych Państwo Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Alicja Węgorzewska, Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Waldemar Brzostek, Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka.

Gdy już wybiła godzina występu, prawie cała sala była zajęta. Trudno było znaleźć choć jedno puste miejsce wśród gotowego do wejścia w świat patriotycznej muzyki publiczności. Na scenie wystąpili: Michał Steciak, Bogdan Kierejsza, Robert Grudzień i Natalia Gaman-Orłowa z Harkowa. I jakiż to był występ! Klawisze keyboardu wydobyły z siebie mocne, melodyczne brzmienie, skrzypce zagrały zarówno ostre jak i łagodne nuty, bandoneon przedstawił charakterystyczną piosenkę - prostą, a zarazem skomplikowaną, natomiast śpiewy nadały całemu występowi tego dotykającego nas w głębszy sposób dźwięku, jakim jest harmonijny głos.

Nie obeszłoby się jednak bez profesjonalnego oświetlenia, udźwiękowienia i efektów specjalnych, które nadały spotkaniu zamierzony nastrój. Wszechobecna na scenie mgła otaczała występujących, a blask reflektorów nakreślał ich sylwetki i kontrastował je z nią w przyjemny oku i pasujący do atmosfery sposób.

Na zakończenie wszyscy czworo artystów wystąpili we wspólnej pieśni, po czym pojedynczo zagrali i zaśpiewali jeszcze kilka dodatkowych utworów jako bonus. Zwieńczeniem całego spektaklu było wręczenie upominków występującym i podziękowanie wszystkim gościom tego wieczoru za uczestnictwo i występy. Widać było, że koncert bardzo podobał się publiczności, która nagradzała każdą melodię, pieśń i śpiew gromkimi brawami, czasem nawet z bisem!

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: 193. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego uczczono koncertem (zdjęcia)

1/42
2/42
3/42
4/42
5/42
6/42
7/42
8/42
9/42
10/42
11/42
12/42

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.