Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Magia świątecznej zabawy z Sówką Ostrówką (zdjęcia)

W poniedziałek uczestnicy Klubu Sówki Ostrówki mieli okazję spędzić magiczne chwile podczas kolejnych comiesięcznych zajęć.

2023/12/klub-sowki-ostrowki-11-12-jpg_65798ee311715

Ponownie spotkanie miało miejsce w Starej Elektrowni, gdzie znajduje się oddział dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście. W imieniu Sówki, całość poprowadziła znów Pani Justyna Jagiełło-Socha - tym razem przebrana na okazję w czerwono-biały, świąteczny strój.

Rozpoczęto od bajki pt. "Choineczka - zimowe opowieści z odrobiną magii", która przeniosła klubowiczów w świat świątecznych czarów. Pani prowadząca często pokazywała dzieciom pięknie namalowane ilustracje i zadawała im pytania związane z książeczką, na które chętnie i z entuzjazmem odpowiadały. Kolejnym punktem programu była pantomimiczna zabawa w poszukiwanie odpowiedniej choinki. Śmiechu była co niemiara podczas wielkiej wędrówki przez szafkowe korytarze pełne całej masy ciekawej literatury. Nie zabrakło też wspólnego przystrojenia znalezionego drzewka, które razem z dziećmi, rodzicami i Panią Jagiełło-Sochą zabłysło świątecznym blaskiem do wspólnego zdjęcia.

Po krótkich zabawach ruchowych z wykorzystaniem wyobraźni, dzieci zasiadły do stołu i stworzyły z lekką pomocą rodziców i Pani Jagiełło-Sochy własne zielone, kartonowe choinki z różnymi dekoracjami. Te warsztaty plastyczne wyłoniły w młodych artystach ich pomysłowość i kreatywność. Po wszystkim mali klubowicze zebrali się wokół wcześniej ubranej choinki do wspólnego zdjęcia.

Zwieńczeniem kolejnego udanego spotkania Klubu Sówki Ostrówki były świąteczne życzenia i słodkie pierniczki oraz cukierki. Podczas całego spotkania, klubowiczom nie brakowało entuzjazmu i radości - czasami ledwo mogli usiąść w miejscu, tyle mieli energii. Jeżeli oferta klubu brzmi dla kogoś z Was, drodzy czytelnicy, ciekawie to mamy dla Was dobre wieści. Klub nie jest ekskluzywny, lecz obowiązują wcześniejsze zapisy. Wystarczy śledzić formy przekazu MBP (np. oficjalna strona lub strona Facebook), gdzie zawsze kolejne spotkania są zapowiadane z informacjami o tym, jak wziąć udział. A tymczasem...


- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę! Zapraszamy Was serdecznie na następne magiczne zajęcia w przyszłym roku. Świąteczne pozdrowienia od naszych kochanych Sówek - czytamy w relacji z wydarzenia.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Magia świątecznej zabawy z Sówką Ostrówką (zdjęcia)

1/48
2/48
3/48
4/48
5/48
6/48
7/48
8/48
9/48
10/48
11/48
12/48

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.