Opublikowano . Kraj i świat | Sport | Sportowiec

Nadia Dąbkowska rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Nadia Dąbkowska to talent czystej wody. Wytrwałość i ciężka praca doprowadziły ją do wspaniałych osiągnięć w 2023 roku.

2024/01/nadiadabkowska-jpg_65a8ce432ca46

Worek z medalami Nadia otworzyła na początku marca podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych "Magia Ruchu". Na tanecznym parkiecie w Mrozach zdobyła złoty medal w kategorii 10-12 lat. Kilkanaście dni później zajęła trzecie miejsce w kategorii solo 9-12 lat podczas Festiwal City of Dance w Białymstoku.

Kilka dni po tym sukcesie sportowe CV Nadii powiększyło się o kolejne osiągnięcia. Na początku kwietnia podczas pierwszego turniej z cyklu Grand Prix Mazowsza - Turniej Tańca Mażoretkowego "O Złote Pióro" w Opinogórze Górnej zajęła pierwsze miejsce w kategorii acrobatic baton kadetki oraz drugie miejsce pom kadetki występując w duecie z Lillą Gumkowską. Kwiecień dla Dobkowskiej był bardzo intensywny, ale również bardzo owocny. Pod koniec czwartego miesiąca w roku podczas Mistrzostw Mażoretek Okręgu Północno - Wschodniego Związku Sportowego Mażoretek w Wyszkowie zdobyła złoty medal w kategorii Solo Acrobatic Baton Kadetki, srebrny w Solo Pompon Sport Kadetki oraz ponownie złoty w Pompon Sport Kadetki występując w duecie z Lillą Gumkowską.

Życiową formę młoda sportsmenka zaprezentowała na początku maja podczas Mistrzostw Polski Mażoretek pod patronatem marszałka województwa śląskiego oraz prezydenta Dąbrowy Górniczej. Dąbkowska wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii acrobatic baton kadetki.

Nadia Dąbkowska czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.726 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2023 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2023/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.