Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Klubowicze Sówki Ostrówki zajęli się tym razem jej dalekim kuzynem (zdjęcia)

Comiesięczne zajęcia Klubu Sówki Ostrówki w dziecięcym oddziale Miejskiej Biblioteki Publicznej skupiły się tym razem na trochę innym, nielotnym ptaku.

2024/01/mg-4653-jpg_65a8eac093596

Zajęcia ponownie poprowadziła Pani Justyna Jagiełło-Socha, która rozpoczęła od przeczytania dzieciom książki edukacyjnej z obrazkami pt. "Gustaw na lodzie". Książka traktowała o problemie zmiany klimatu, który ma duży wpływ na życie pingwinów takich jak Gustaw, w przystępny dla najmłodszych czytelników sposób. Podczas czytania było też miejsce na pytania zadawane dzieciom i przez dzieci o książce i jej tematyce.

Następnie Pani Jagiełło-Socha wyjęła kartki przedstawiające sylwetki różnego rodzaju pingwinów podpisanych ich nazwami. Pokazując dzieciom ozdobione w pingwinie ramki różne gatunki tych nielotów opowiedziała zgromadzonym co nieco o każdym z nich, czasami używając nakreślających odpowiedni obraz ptaka w wyobraźni klubowiczów przykładów. Zaraz po tym, przebrana w czarno-biały strój Pani Bibliotekarka rozłożyła przed dziećmi odwrócone kartki. Na zmianę wybierały one kartkę, którą potem mogły dać swojemu opiekunowi lub Pani Prowadzącej do przeczytania - były to Pingwinie Ciekawostki. Dzięki tym punktom programu mali klubowicze dowiedzieli się więcej o tym lubiącym chłód ptaku.

Po zabawo-nauce był czas na część warsztatową spotkania. Wszyscy uczestnicy wstali i rozpoczęły się ćwiczenia, podczas których naśladowano chód pingwinów, zjeżdżanie na brzuchu i inne pingwinie czynności. Na początek dzieci nauczyły się każdego ruchu, po czym Pani Jagiełło-Socha pokazywała im losowane karteczki wyznaczające kolejny ruch tego antarktycznego tańca. Śmiechu było co niemiara!

Nie mogło oczywiście zabraknąć też pracy przy stole - tym razem wykonując pingwinie maski. aby poczuć się jak te chłodne czarno-białe ptaki. Po wycięciu masek i dołączeniu do nich patyczka do trzymania ich przy twarzy przystąpiono do wspólnego zdjęcia, niczym stado pingwinów. Czekała na gości jednak jeszcze jedna niespodzianka. Podczas pierwszego w tym roku spotkania z Sówką Ostrówką użyto po raz pierwszy nowo zakupionej chusty animacyjnej. Wszyscy razem zatańczyli z nią w kółku w rytm tematycznie pasującej do spotkania muzyki. Była to zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów świetna, pełna frajdy zabawa!

Spędzona w Klubie Sówki Ostrówki godzina zleciała szybciej niż można powiedzieć "Płynący przez Antarktydę nielot złapał pyszną rybę". Jak to jednak mówią - najszybciej lecą te przyjemne chwile i klubowicze wyszli z bibliotecznego oddziału dla dzieci z uśmiechem. Gdybyście sami chcieli wziąć z waszymi pociechami udział w comiesięcznym spotkaniu klubu, pamiętajcie śledzić oficjalne źródła przekazu Biblioteki (np. strona Facebook lub oficjalna strona), gdzie zawsze są one zapowiadane!

Dodaj komentarz



Zobacz zdjęcia: Klubowicze Sówki Ostrówki zajęli się tym razem jej dalekim kuzynem (zdjęcia)

1/26
2/26
3/26
4/26
5/26
6/26
7/26
8/26
9/26
10/26
11/26
12/26

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.