Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


"Ocalić od zapomnienia" - spotkanie promujące publikację z tekstami laureatów bibliotecznego konkursu (zdjęcia)

W ostatni wtorek na I piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej zagościli wszyscy laureaci, znajomi, bliscy oraz nauczyciele ze szkół zwycięzców konkursu "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" na najciekawszy tekst związany z regionem ostrowskim.

2024/02/spotkanie-promujace-broszure-jpg_65c4b4b896072

Odbyło się tego dnia spotkanie promujące publikację z tekstami finalistów w latach 2018-2023. W programie wydarzenia przewidziano prezentację laureatów, ich tekstów oraz rozdanie wszystkim gościom spotkania egzemplarzu książki w prezencie.

Na początek wszystkich zebranych przywitała Pani Dyrektor Jolanta Andruszkiewicz. To ona też poprowadziła całe spotkanie, opowiadając o historii konkursu i wywołując co kolejnych laureatów do odebrania swoich upominków i należnych oklasków od publiczności. Zanim jednak to wszystko się stało, przed zebranych ludzi wyszła ze skrzypcami zdolna i utalentowana Magda Badurek, która nawet w występie solowym zdołała wprowadzić w pomieszczeniu zamierzoną atmosferę swoją ostrą, a zarazem łagodną i przyjemną skrzypcową melodią. 

W każdej części przygotowanej na tę okazję prezentacji ze zwycięzcami lat 2018-2023 kilku z nich przeczytało fragmenty swoich tekstów, dając w recytację pełnię duszy i serca, wprowadzając gości w niezwykły nastrój. Każdy występ również nagrodzono gromkimi brawami. Nie zabrakło też podziękowań dla Pani Agnieszki Kaczmarek za pomoc związaną z nową publikacją. W ramach zwieńczenia spotkania, każdy chętny mógł wypowiedzieć się o swojej historii lub emocjach związanych z publikacją, z czego kilka osób chętnie skorzystało.


- Celem była i jest popularyzacja naszego regionu, a także ocalenie od zapomnienia wspomnień małej ojczyzny. Równie ważnym aspektem pozostaje promocja amatorskiej twórczości literackiej. [...] Gratuluję laureatom, dziękuję również wszystkim uczestnikom za przesłane teksty i udział w naszej inicjatywie. Dzięki Państwu powstała kolejna, różnorodna w swojej treści, bardzo wartościowa publikacja - napisała w słowie wstępnym Pani Andruszkiewicz.

Za teksty literackie publikacji odpowiadają laureaci konkursu "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" z edycji VI-X (lat 2018-2023). Za redakcję, korektę i projekt okładki podziękować można Pani Agnieszce Kaczmarek. Za skład, łamanie i szkice odpowiada Pani Anna Sujeta. Wydawcą jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej, a drukiem zajął się JKB Print.

Publikacja jest elementem towarzyszącym Zadania "Nieznane ślady Pileckich". Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski z Programu "Patriotyzm Jutra 2023".

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: "Ocalić od zapomnienia" - spotkanie promujące publikację z tekstami laureatów bibliotecznego konkursu (zdjęcia)

1/35
2/35
3/35
4/35
5/35
6/35
7/35
8/35
9/35
10/35
11/35
12/35

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.