Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


"Ścieżki historii i tradycji" w ostrowskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na spotkanie z cyklu "Ścieżki historii i tradycji". Gościem spotkania będzie Zofia Marianna Wróbel. 

2024/02/unnamed-jpg_65cc9b931e072 Fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej/Facebook

- Zofia Marianna Wróbel jest emerytowaną nauczycielką historii. Urodziła się w 1941 r. w Udrzynie, gm. Brańszczyk, gdzie wychowała się i ukończyła szkołę podstawową. W latach 1955-1960 kształciła się w Liceum Pedagogicznym w Pułtusku. Przez pierwsze sześć lat pracowała w Szkole Podstawowej w Dębinkach, przez następne czterdzieści w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku (1966-2006). Studiowała zaocznie na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 1967 r. zdobyła tytuł magistra historii. Ważną rolę w jej życiu odgrywała (i odgrywa) działalność w Związku Nauczycielstwa Polskiego, m.in. pełniła funkcję prezesa Zarządu Oddziału nr 2 ZNP w Pułtusku (1994-2006). Od lat sześćdziesiątych XX w. związana jest z Pułtuskim Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym. Autorka monografii pt. Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku 1947-1997 oraz licznych tekstów okolicznościowych - czytamy na stronie biblioteki. 

Podczas spotkania, uczestnicy będą mieli możliwość zakupienia książki autorki i bliższego poznania autorki. 

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 15 lutego o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. 11 Listopada 8. 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.