Opublikowano . Mazowieckie | Kultura i rozrywka | Teatr


Na pierwszy rzut oka - spektakl w Multimedialnym Centrum Natura. Konkurs!

Dramat autorstwa Susie Miller wielokrotnie nagradzany na świecie między innymi: AWGIE w kategorii "Dramat" (2020); David Williamson Award w kategorii "Wybitne teksty dla teatru" (2020) czy Major AWGIE we wszystkich kategoriach: teatr, film, telewizji.

2024/02/zrzut-ekranu-2024-02-29-131112-65e0747f199dc-jpg_65e083ea80d83 Fot. Materiały organizatora

To opowieść adwokatki u progu wielskiej kariery, która wyspecjalizowała się w niezwykle skutecznej obronie gwałcicieli i która sama pada ofiarą takiego przestępstwa, a sprawcą jest jej równie zdolny kolega adwokat. Tessa staje przed wyborem: uznać, że nic się nie stało lub zaryzykować całą karierę, by zmierzyć się z systemem prawnym, którego wcześniej była częścią.

Tessa (Maria Seweryn) jest pochodzącą z małej miejscowości i prostej rodziny zdolną adwokatką z rozkręcającą się karierą. Mieszka w wielkim mieście, pracuje po godzinach, wpada w rutynę sukcesów na sali sądowej.

Poznajemy ją jako silną, zimną i zdeterminowaną prawniczkę, która jak mantrę - za swoimi mentorami - powtarza, że nie istnieje prawda, a tylko prawda prawna. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że mamy do czynienia z teatralną wersją "Magdy M.". Ale diabeł tkwi w szczegółach, bo Tessa najczęściej zajmuje się sprawami gwałtów. Wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności, udaje jej się wybronić najgorszych przestępców. Jej życie zmienia się, gdy sama pada ofiarą gwałtu. Okoliczności tego wydarzenia są zaskakujące. Tessa, która nagle staje się ofiarą (także systemu, dla którego pracuje) musi walczyć o godność i ukaranie sprawcy To dwugodzinna opowieść, która trzyma w napięciu od momentu, gdy poznajemy pewną siebie prawniczkę, poprzez wybitnie odegraną przez aktorkę scenę gwałtu, po zmaganie się z bezdusznym systemem prawnym. Przedstawienie "Na pierwszy rzut oka" to mocny głos w sprawie przemocy seksualnej, której ofiarami na całym świecie padają tysiące kobiet i mężczyzn.

Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego
@mazowszesercepolski

Tessa - Maria Seweryn

Reżyseria: Adam Sajnuk

Przekład: Klaudyna Rozhin

Scenografia: Katarzyna Adamczyk

Kostiumy: Tomasz Ossoliński

Muzyka: Michał Lamża

Perkusja: Marcin Jahr

Asystentka ds. scenografii: Małgorzata Domańska Projekcje wideo: Paweł Nowicki Realizacja światła: Adam Szadkowski Realizacja dźwięku: Michał Cacko Producent wykonawczy: Rafał Rossa

Zapraszamy szkoły średnie, osoby dorosłe na wyjątkowy spektakl Teatru Polonia- Na pierwszy rzut oka.

Link do biletów na spektakl: www.bilety24.pl

Konkurs

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy 4 podwójne zaproszenia na występ. Aby zdobyć bilet, należy wysłać e-mail na adres konkurs@moja-ostroleka.pl z imieniem i nazwiskiem. Czas - start! Spieszcie się, konkurs zwykle nie trwa długo. O wygranej zostaniecie powiadomieni w wiadomości zwrotnej.

Koncert odbędzie się w 6 marca o godz. 18.00 w Multimedialnym Centrum Natura.

 

Zapraszamy,

Multimedialne Centrum Natura

Ul. Natury 7 , 07-410 Ostrołęka

Tel: 516-491-060

e.mail: biuro@centrumnatura.org

www.centrumnatura.org

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.