Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Koncerty


Patriotyczny koncert ku czci "Żołnierzy Wyklętych" (zdjęcia)

Kolejne wydarzenie towarzyszące obchodom Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Ostrowi odbyło się w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej.

2024/03/koncert-patriotyczny-jpg_65e5cbc0f176f

O godz. 17.00 w jednej z sali budynku zebrała się kameralna grupa osób chętnych do posłuchania gry i śpiewu patriotycznych pieśni w wykonaniu Pana Dariusza Wardaszki, kustosza muzeum oraz jego komentarza historycznego.

Wśród gości znaleźli się pasjonaci historii, przyjaciele muzeum i nie tylko. Przed występem Pana Wardaszki, każdy mógł skorzystać z okazji na odwiedzenie tamtejszego muzeum i zobaczenia na własne oczy wszystkich zebranych tam do tej pory historycznych znalezisk.

W ciągu następnej godziny wszyscy uczestnicy spotkania słuchali, rozmawiali i dyskutowali z prowadzącym na różnorodną tematykę związaną z przedstawianą przez niego historią. Melodyczny śpiew, budzące patriotycznego ducha brzmienie pianina i uderzające prosto w serce dźwięki akustycznej gitary wybrzmiały echem w przyozdobionej niejedną związaną z dawnymi dziejami dekoracją sali. Natomiast fakty przez Pana Kustosza przedstawiane wzbudzały w gościach muzeum ciekawość, pytania i chęć rozmowy o nich.

Wieczorny Koncert Patriotyczny w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej był dobrym sposobem na spędzenie ostatnich godzin piątku w przyjemnym nastroju z nutą wiedzy o tematyce związanej z świętem, które tego dnia miało miejsce.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Patriotyczny koncert ku czci "Żołnierzy Wyklętych" (zdjęcia)

1/24
2/24
3/24
4/24
5/24
6/24
7/24
8/24
9/24
10/24
11/24
12/24

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.