Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Mazowiecka Lady D. i Mazowiecki Gentleman D. - ruszyła kolejna edycja konkursów!

Już po raz piąty Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zaprasza do udziału w konkursach "Mazowiecka Lady D. im. Krystyny Bochenek" i "Mazowiecki Gentleman D.". Celem tych wyjątkowych wydarzeń jest uhonorowanie kobiet i mężczyzn z niepełnosprawnościami, którzy swoją działalnością inspirują innych i przełamują bariery.

2024/03/431202429-796105192541114-161921640629603636-n-jpg_65f9301686ffa Fot. Materiały organizatora

Zgłoszenia do konkursów można nadsyłać od 1 marca do 30 kwietnia 2024 roku.

Pierwszy konkurs "Mazowiecka Lady D." odbył się w 2002 roku w Katowicach. Inicjatorem był Marek Plura, senator i działacz społeczny. Nazwa i patron konkursu zostały przeniesione na grunt Mazowsza za zgodą organizatorów katowickiego wydarzenia i rodziny Krystyny Bochenek, wieloletniej przewodniczącej kapituły konkursu.

Tegoroczna edycja "Mazowieckiej Lady D. im. Krystyny Bochenek" jest piątą z kolei organizowaną przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem.

Biorąc pod uwagę poprzednie edycje, widzimy, jak takie konkursy są potrzebne. Wszyscy zgłaszający się do konkursu to osoby wyjątkowe, dlatego chcemy, by były widoczne, bo mają być dla innych inspiracją. Konkurs pozwala poznać ich działalność. Z historii laureatów, ale też laureatek wszyscy możemy czerpać więcej siły - mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, który objął konkursy swoim honorowym patronatem.

Dwa lata temu, podczas gali "Mazowieckiej Lady D.", pojawiła się koncepcja rozszerzenia formuły o tytuł dla mężczyzn z niepełnosprawnościami. W tym roku po raz drugi mężczyźni mogą ubiegać się o tytuł "Mazowieckiego Gentlemana D.".

Kandydatów do obu konkursów można zgłaszać w sześciu kategoriach:

Dobry start (dla osób w wieku od 15 do 26 lat, wyróżniających się w różnych obszarach)

  • Kultura i Sztuka,
  • Sport,
  • Życie Społeczne (dla osób z niepełnosprawnościami działających na rzecz społeczności lokalnych i ich mieszkańców),
  • Życie Zawodowe (dla osób z niepełnosprawnościami pracujących zawodowo, w tym na rzecz osób wykluczonych),
  • Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami / Przyjaciel Osób z Niepełnosprawnościami (dla osób pełnosprawnych, które podejmują działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami)

Jak zgłosić kandydata?

Zgłoszenia do konkursów można wysyłać od 1 marca do 30 kwietnia 2024 roku. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Wypełnione i podpisane formularze należy dostarczyć w zaklejonej kopercie z dopiskiem: "Mazowiecka Lady D. - zgłoszenie" lub "Mazowiecki Gentleman D. - zgłoszenie" osobiście lub pocztą tradycyjną do siedziby MCPS w Warszawie (ul. Grzybowska 80/82).

Konkursy "Mazowiecka Lady D. im. Krystyny Bochenek" i "Mazowiecki Gentleman D." to wyjątkowa okazja do uhonorowania osób z niepełnosprawnościami, które swoją postawą i zaangażowaniem inspirują innych. Zachęcamy do zgłaszania kandydatów do udziału w tegorocznej edycji!

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie organizatora.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.