Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Noc z Sowami po raz siódmy w Ostrowi Mazowieckiej

W piątek, 15 marca 2024 roku Ostrowskie Stowarzyszenie "Ludzie z Pasją" zorganizowało już po raz siódmy wydarzenie edukacyjne "Noc z Sowami". Współorganizatorami przedsięwzięcia były Miasto Ostrów Mazowiecka oraz Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

2024/03/1-22-jpg_65fbdf1372dca Fot. Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej

Projekt "Noc z Sowami" realizowany jest w ramach zadania publicznego finansowanego przez Miasto Ostrów Mazowiecka, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

W tym roku w Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej w spotkaniu wzięło udział 53 miłośników sów. Prezentację multimedialną na temat biologii i występowania sów w Polsce poprowadził, wzorem lat ubiegłych, Paweł Cieśluk.

Pierwsza część "sowiego" wydarzenia obfitowała w atrakcje:

  • "Sowi quiz" z nagrodami i dyplomami
  • Wystawa "osowiałych przedmiotów codziennego użytku", przygotowana przez Hannę Chromińską
  • Prezentacja budek lęgowych dla pójdziek, wykonanych przez Jerzego Sikorskiego
  • Poczęstunek kawą, herbatą i słodkościami

W drugiej części spotkania 22 osoby wyruszyły na nocne poszukiwania sów w terenie. Entuzjaści nocnej wyprawy mieli okazję zaobserwować Puszczyka w świetle latarek oraz dwie odzywające się pójdźki.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia, a w szczególności: Pawłowi Cieślukowi, Hannie Chromińskiej, Jerzemu Sikorskiemu, Milenie Kozłowskiej, Emilianowi Sito oraz Wioli Frąckiewicz.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.