Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


I Popołudniówka ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej

We wtorek, 19 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się I Popołudniówka ze Środowiskowym Domem Samopomocy, który obchodzi 24-lecie aktywnej działalności.

2024/03/unnamed-jpg_65fbfb1bc81db Fot. Miasto Ostrów Mazowiecka/Facebook

Z tej okazji Kierownik ŚDS pani Katarzyna Kolasińska, terapeuci, uczestnicy i rodzice zaprosili gości, aby podzielić się wspomnieniami z dotychczasowej działalności placówki.

"Wspomnieniówkę" prowadziły uczestniczki ŚDS - pani Iwona Wójcicka i pani Anna Lendzioszek, które pomiędzy występami zaprezentowały swoje talenty pisarskie. Na początku wyświetlono prezentację przedstawiającą wspomnienia z lat funkcjonowania ŚDS, którą przygotowali uczestnicy - Paweł Kośnik i Krzysztof Matys. Podczas oglądania prezentacji nie zabrakło uśmiechu, emocji i wzruszeń. Uczestnicy z terapeutką panią Joanna Klimek wykonali również dwie piosenki, dzieląc się z publicznością swoją otwartością i wrażliwością.

Swoje wspomnienia zaprezentowali również rodzice uczestników, którzy tworzą Grupę Wsparcia. Przedstawili prezentację ze zdjęciami z ich autentycznych podróży i codzienności. Pani Halina Parzymięso zaprezentowała wiersz napisany specjalnie na tę okoliczność, który poruszył serca zebranych.

Po części wspomnieniowej goście mogli zasmakować pysznego tortu przygotowanego przez rodzica i udekorowanego przez uczestników pod okiem terapeutki pani Aldony Mierzejewskiej. Pomiędzy rozmowami i degustacją tortu można było podziwiać piękne prace, dekoracje i gadżety w formie zakładek do książek i magnesów z logiem ŚDS, wykonane przez terapeutki.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim gościom, którzy w tym ważnym dniu byli z nimi, w tym pani Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Dorocie Ambroziak, pani Sekretarz Miasta Sylwii Katarzynie Kos oraz pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Jolancie Andruszkiewicz za miłe słowa, życzenia i obecność.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.