Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Promocja Księgi Pamięci Gminy Żydowskiej w Ostrowi Mazowieckiej

W Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się spotkanie promujące Księgę Pamięci Gminy Żydowskiej, zapewniające możliwość poznania historii tej społeczności i uczczenia pamięci jej członków.

2024/04/promocja-ksiegi-pamieci-gminy-zydowskiej-w-ostrowi-mazowieckiej-fot-muzeum-dom-rodziny-pileckich-jpg_660e6a62385d2 Fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich

W piątek 19 kwietnia o godz. 17.00 w Muzeum Dom Rodziny Pileckich odbędzie się wyjątkowe spotkanie, które ma na celu promocję Księgi Pamięci Gminy Żydowskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Jest to idealna okazja, aby zgłębić historię tej społeczności, a także uczcić pamięć o jej członkach. W programie spotkania zaplanowano wiele atrakcyjnych punktów, które mają na celu edukację, jak i refleksję nad tragicznymi wydarzeniami minionych czasów.

Jednym z głównych punktów będzie czytanie performatywne fragmentów księgi w reżyserii Piotra Trentowskiego. Kolejnym ważnym elementem będzie prezentacja samej księgi. Podczas tego wydarzenia odbędzie się również panel dyskusyjny z udziałem m.in.: dr Małgorzaty Frąckiewicz, Andrzeja Mierzwińskiego, dr. Mirosława Reczki oraz dr hab. Jolanty Żyndul. Ich wiedza pozwoli na poprowadzenie ciekawej dyskusji.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.