Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Tajemnice grobu Witolda Pileckiego. Rozmowa z profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem

Spotkanie z profesorem przybliży proces identyfikacji zwłok, a przy okazji może uda się dowiedzieć, na jakim etapie poszukiwań prawdziwego miejsca pochówku Witolda Pileckiego i Augusta Emila Fieldorfa "Nila" jest biuro prowadzone przez prof. Krzysztofa Szwagrzyka.

2024/04/tajemnice-grobu-witolda-pileckiego-rozmowa-z-profesorem-krzysztofem-szwagrzykiem-fot-muzeum-dom-rodziny-pileckich-jpg_660f9de387815 Fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich

Już w środę 10 kwietnia o godz. 12.30 w Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się wyjątkowe spotkanie, które jest częścią projektu "Młodzi rozmawiają". Jest to cykl dyskusji skierowany do młodych pasjonatów historii, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi zainteresowanymi młodymi ludźmi. W ramach tego projektu będzie można spotkać się i porozmawiać z profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem, Dyrektorem Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej. Tematem dyskusji będzie proces identyfikacji zwłok oraz aktualny stan poszukiwań prawdziwego miejsca pochówku dwóch postaci - Witolda Pileckiego i Augusta Emila Fieldorfa "Nila". Spotkanie będzie prowadzone przez Julię Lewandowską i Zuzannę Wybraniak z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika.

Podczas spotkania będzie okazja dowiedzieć się więcej o trudnościach, jakie napotykają badacze podczas identyfikacji zwłok oraz jakie metody są wykorzystywane w procesie poszukiwań. Będzie można zadawać pytania, co da możliwość lepiej zrozumieć cały proces.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.