Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Wystawa pt. "O filmach" w Galerii Sztuki Jatki

Wystawę pt. "O filmach" można obejrzeć w Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej. Artystka stworzyła fascynującą opowieść.

2024/04/wystawa-o-filmach-fot-galeria-sztuki-jatki-jpg_662247399d2a1 Fot. Galeria Sztuki Jatki

W Galerii Sztuki Jatki aktualnie prezentowana jest wyjątkowa wystawa pt. "O filmach", która poświęcona jest plakatowi filmowemu w interpretacji Patrycji Longawy. Każdy plakat stworzony przez artystkę stanowi fascynującą opowieść, w której metafory graficzne i przenośnie prowokują odbiorców do samodzielnych przemyśleń nad przekazem dzieła. Przeglądając biografię artystki, możemy dostrzec bogate doświadczenie i pasję w dziedzinie sztuki. Ukończenie studiów licencjackich na kierunku edukacja artystyczna w renomowanej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku oraz zdobycie tytułu magistra sztuki na Uniwersytecie Rzeszowskim to tylko część drogi, którą pokonała. Specjalizując się w malarstwie w Pracowni Malarstwa prof. Jadwigi Szmyd-Sikory, zdobyła solidne fundamenty w dziedzinie sztuki plastycznej. Patrycja Longawa poszerzyła swoje horyzonty o grafikę, co zaowocowało uzyskaniem drugiego stopnia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jej dyplom z grafiki warsztatowej, nominowany do Nagrody im. Jerzego Panka stanowi doskonały przykład jej talentu i zaangażowania. Interesując się przede wszystkim grafiką komputerową, grafiką, plakatem i ilustracją, artystka nieustannie poszukuje nowych wyzwań i inspiracji, co doskonale widać w jej dziełach.

Wystawa "O filmach" jest prawdziwym festiwalem sztuki, który można podziwiać w godzinach pracy galerii. Od poniedziałku do niedzieli w godz. od 13.00 do 19.00. Jednak warto pamiętać, że galeria pozostaje nieczynna w środy i soboty, więc warto zaplanować wizytę z uwzględnieniem tych dni.

 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.