Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Spacer historyczny pt. "Echa Powstania Styczniowego w Ostrowi Mazowieckiej"

Spacer historyczny pt. "Echa Powstania Styczniowego w Ostrowi Mazowieckiej" będzie doskonałą okazją do zgłębienia historii Powstania Styczniowego oraz poznania lokalnych bohaterów. Wydarzenie łączy edukację z aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

2024/05/sciezki-historii-i-tradycji-1-png_664aea4f5b6d1 Fot. MBP Ostrów Mazowiecka

W czwartkowe popołudnie 23 maja o godz. 17.00, mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej oraz powiatu ostrowskiego będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w spacerze historycznym pt. "Echa Powstania Styczniowego w Ostrowi Mazowieckiej". Wydarzenie jest częścią projektu "Pamięci Powstańców" realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej. Spacer skierowany zarówno do młodzieży, jak i dorosłych, poprowadzi regionalista Andrzej Mierzwiński. Przewodnik opowie o najważniejszych miejscach, postaciach i wydarzeniach związanych z Powstaniem Styczniowym, które miały miejsce w naszym mieście. Uczestnicy dowiedzą się m.in. o działalności szpitala powstańczego oraz miejscach straceń powstańców. Uczestnicy spaceru spotkają się o godz. 17.00 przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. 11 Listopada 8. To tutaj rozpocznie się fascynująca podróż w czasie.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Pamięci Powstańców", który otrzymał dofinansowanie ze środków biura "Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego "Powstanie Styczniowe 1863-1864". Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią regionu do udziału w tym wyjątkowym spacerze. To doskonała okazja, aby lepiej poznać lokalną historię oraz oddać hołd bohaterom Powstania Styczniowego. Spacer historyczny nie tylko edukuje, ale również pozwala na głębsze zrozumienie i docenienie przeszłości, która kształtuje naszą tożsamość.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.