Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Przygotuj swoją potrawę. Konkurs "Najsmaczniejsza Potrawa Regionalna"

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i powiatu ostrowskiego do udziału w niezwykłej rywalizacji kulinarnej podczas konkursu "Najsmaczniejsza Potrawa Regionalna".

2024/05/konkurs-miejska-bibliotek-publiczna-fot-mbp-ostrowmazowiecka-jpg_664b0c19dc11d Fot. MBP Ostrów Mazowiecka

Celem konkursu jest przygotowanie potrawy regionalnej, która będzie prezentować bogactwo kulinarnych tradycji regionu. Uczestnicy mają możliwość zgłoszenia różnorodnych dań, takich jak zupy, dania główne, wędliny, wyroby garmażeryjne, przystawki, ciasta, napoje czy desery. Konkurs odbędzie się w dniu 8 czerwca 2024 roku, w trakcie imprezy plenerowej XIII Ostrowskiego Pikniku z Książką organizowanej w Letnim Ogrodzie Biblioteki przy ul. 11 Listopada 8.

Podczas wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje kulinaria, ale także opowiedzieć o historii i sposobie przygotowania swojego dania. Jury oceni zarówno walory smakowe, jak i prezentację potraw.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do dnia 5 czerwca osobiście w Miejskiej Bibliotece (Wypożyczalnia dla Młodzieży i Dorosłych) lub drogą mailową na adres sekretariat@mbpostrowmaz.pl. To doskonała okazja, aby podzielić się swoją pasją do gotowania, odkryć nowe smaki oraz promować kulinarne dziedzictwo regionu.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie: http://www.mbpostrowmaz.pl/konkursy/

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.