Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


II Festiwal Kultury Łowieckiej za nami! (zdjęcia)

II Festiwal Kultury Łowieckiej w Ostrowi Mazowieckiej był wydarzeniem pełnym atrakcji, które podkreśliło znaczenie tradycji łowieckiej i przyrody. Bogaty program, liczne wystawy i pokazy przyciągnęły wielu miłośników łowiectwa oraz mieszkańców, czyniąc festiwal wyjątkowym świętem dla lokalnej społeczności.

2024/05/ii-festiwal-kultury-mysliwskiej-fot-ostrowmaz24-jpg_6654724b62806

W minioną sobotę 25 maja, miłośnicy kultury łowieckiej z całego regionu zgromadzili się w Ostrowi Mazowieckiej na II Festiwalu Kultury Łowieckiej. Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej hubertowskiej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP, którą celebrowali ks. Jan Okuła, ks. Jerzy Kruszewski oraz księża kapelani kół myśliwskich. W trakcie oficjalnego otwarcia festiwalu wręczono zasłużonym działaczom odznaczenia łowieckie. Srebrny Medal Zasługi Łowieckiej trafił w ręce Pawła Tymińskiego, a Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej został przyznany Wojciechowi Krysińskiemu. Gabriela Łakomik-Kaszuba została uhonorowana odznaką "Za zasługi dla łowiectwa".

Medale "Za zasługi dla Koła Łowieckiego Bekas" otrzymali:

  • Rafał Kowalczyk, radny Sejmiku Mazowieckiego,
  • Jerzy Bauer, starosta ostrowski,
  • ks. Krzysztof Knajp,
  • Jerzy Antosiewicz, emerytowany leśniczy Leśnictwa Czary,
  • Krzysztof Mielnikiewicz, członek warszawskiego Oddziału Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej.
  • Eugeniusz Ochnio i Jerzy Bauer otrzymali medale „Poloniae Culturae Venationis Bene Merenti” od Kapituły Zakonu Orderu Złotego Jelenia.

Na placu przy Starej Elektrowni odbył się piknik myśliwski, gdzie odwiedzający mogli zapoznać się z różnorodnymi przedmiotami związanymi z łowiectwem oraz spróbować wyrobów z dziczyzny. W ramach festiwalu odbyła się także konferencja, konkursy oraz wystawa "Psy na starych pocztówkach" ze zbiorów Gabrieli Łakomik-Kaszuby. Wieczór uświetniły koncerty zespołu "Babrzysko" oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Bezwianka", a także prezentacje tańców ludowych i koncert muzyki łowieckiej.

Gościem specjalnym była Bożena Żelazowska, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.Na zakończenie festiwalu odbył się pokaz ptaków łowczych i psów polskich ras myśliwskich, który poprowadzili eksperci w dziedzinie myślistwa. To wyjątkowe wydarzenie dostarczyło niezapomnianych wrażeń wszystkim miłośnikom kultury łowieckiej i natury.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: II Festiwal Kultury Łowieckiej za nami! (zdjęcia)

1/4
2/4
3/4
4/4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.