Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Piknik sportowo-historyczny i 7. Bieg Pamięci Absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie (zdjęcia)

7. Bieg Pamięci Absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie był nie tylko wydarzeniem sportowym, ale również doskonałą okazją do edukacji historycznej i integracji społeczności lokalnej. 

2024/06/piknik-sportowo-historyczny-i-7-bieg-pamieci-absolwentow-szkoly-podchorazych-piechoty-w-komorowie-fot-ostrowmaz24-jpg_6666f5445ffbc

W sobotę 1 czerwca Komorowo stało się miejscem wyjątkowego wydarzenia, łączącego sport z historią i edukacją - 7. Bieg Pamięci Absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Z historią zdrowo i na sportowo", oferując zarówno uczestnikom, jak i kibicom niezapomniane przeżycia. Impreza rozpoczęła się o godz. 9.45 wspólną rozgrzewką, która pomogła zawodnikom przygotować się do rywalizacji. Punktualnie o 10.00 wystartował główny bieg na 10 km, a miłośnicy nordic walking wyruszyli na trasę o długości 5 km dziesięć minut później. Oba starty miały miejsce przy pomniku P. Wysockiego. O godzinie 11.30 rozpoczęły się biegi dla najmłodszych uczestników - przedszkolaków, którzy mieli do pokonania 100 metrów, oraz starszaków, którzy zmierzyli się z dystansem 400 metrów. Start odbył się przy fontannie Smoka, a mali biegacze, z pełnym zaangażowaniem, pokonywali wyznaczone trasy.

Zwieńczeniem sportowych zmagań była uroczysta dekoracja zwycięzców wszystkich kategorii wiekowych, która odbyła się o godz. 12.00 na placu przy fontannie Smoka. Zawodnicy otrzymali nagrody za swoje osiągnięcia. Równolegle z biegami, od godz. 10.00 do 14.00 na placu przy fontannie Smoka odbywał się piknik sportowo-historyczny. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które umilały czas zarówno uczestnikom, jak i kibicom. Dzieci mogły uczestniczyć w różnorodnych grach i zabawach, które zapewniały im mnóstwo radości. Kolorowe malunki na twarzach najmłodszych uczestników cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Pokazy wielkich baniek mydlanych zachwycały nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Uczestnicy mogli również wziąć udział w licznych konkursach i zdobyć atrakcyjne nagrody.
Amatorzy strzelectwa mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinka. A także można było spacerować po alei pomników co pozwoliło na refleksję nad historią.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Piknik sportowo-historyczny i 7. Bieg Pamięci Absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie (zdjęcia)

1/71
2/71
3/71
4/71
5/71
6/71
7/71
8/71
9/71
10/71
11/71
12/71

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.