Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Ostrowski Piknik z Książką i Święto Kugla w Letnim Ogrodzie! (zdjęcia)

Ostrowski Piknik z Książką oraz Święto Kugla okazały się wyjątkowym wydarzeniem, które połączyło miłośników literatury i regionalnych smaków. Organizatorzy, uczestnicy oraz goście wspólnie stworzyli niezapomnianą atmosferę, którą zapamiętają na długo.

2024/06/piknik-z-ksiazka-fot-ostrowmaz24-jpg_66683d7a2c44b

W sobotę 8 czerwca Letni Ogród Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej był miejscem wyjątkowego wydarzenia - Ostrowskiego Pikniku z Książką, połączonego ze Świętem Kugla. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców, oferując nie tylko literackie atrakcje, ale także kulinarne przysmaki. Gości serdecznie powitała Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanta Andruszkiewicz. Piknik poprowadził znany dziennikarz radiowy, Cezary Polak, który swoimi opowieściami wprowadził uczestników w wyjątkowy nastrój. W ramach wydarzenia odbył się konkurs "Najsmaczniejsza potrawa regionalna", w którym uczestnicy prezentowali swoje najlepsze przepisy. Głównym punktem programu było pieczenie tradycyjnego kugla. Wszyscy przybyli na wydarzenie mieli okazję wspólnie przygotować tę wyjątkową potrawę, w tym także Dyrektor Jolanta Andruszkiewicz oraz Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej Mariusz Jasionek. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu uczestników, udało się stworzyć prawdziwe kulinarne arcydzieło.

Na scenie Letniego Ogrodu swoje umiejętności prezentowały zespoły ludowe: Żurawiacy, BezWianka i Kwiaty Polskie, dostarczając zebranym mnóstwa rozrywki i dobrej zabawy. Ponadto, na stoiskach rozstawionych w ogrodzie, można było poczęstować się pysznymi potrawami przygotowanymi przez KGW "Porębianki" i KGW w Przyjmach k. Poręby. Smakowite dania regionalne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W trakcie pikniku można było także kupić książki oraz nabyć lokalne produkty. Stoiska pełne literackich nowości oraz rękodzieła przyciągały wielu miłośników literatury i lokalnych wyrobów.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Ostrowski Piknik z Książką i Święto Kugla w Letnim Ogrodzie! (zdjęcia)

1/32
2/32
3/32
4/32
5/32
6/32
7/32
8/32
9/32
10/32
11/32
12/32

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.