Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Sporty walki


Krystian Baliński ze złotem. Korneliuk i Ogonowska na podium!

W Zambrowie odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o puchar burmistrza Zambrowa. W stawce nie zabrakło przedstawicieli Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

2024/06/brokowski-jpg_6668472a37eb0

Organizator podzielił turniej na dwie części. W pierwszej prawo startu mieli tylko zawodnicy początkujący, którzy posiadają stopnie szkoleniowe nadające pomarańczowy kolor pasa, w drugiej posiadacze niebieskich, żółtych i wyższych pasów.

Ekipa Zbigniewa Wójcickiego wystąpiła w składzie; Bartosz Zdziarski, Jan Narewski, Krystian Baliński, Korneliusz Baliński, Julia Rosińska, Alicja Ogonowska. Wszyscy zmagali się w kumite. Sensei Zbigniew Wójcicki z BKKK pełnił funkcję sędziego maty w kategorii kata i kumite.

Świetnie spisali się bracia Korneliusz i Krystian Balińscy. Krystian wygrał swoją kategorię, zdobywając tym samym złoto. Z kolei starszy brat Korneliusz zdobył trzecie miejsce. Na najniższym stopniu podium turniej zakończyła również Alicja Ogonowska, na co dzień trenująca w sekcji w Sadownem.

Bartek, Julia i Janek stoczyli dobre walki. Zabrakło naprawdę niewiele do zwycięstwa, jednak to rywale cieszyli się z awansu do strefy medalowej. W turnieju w Zambrowie wzięło udział około 314 zawodników z 23 klubów z Polski.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.