Piknik Ekologiczny w Gminie Boguty-Pianki w Ramach Programu "Mazowsze bez Smogu"
Boguty-Pianki postawiły na ekologię. Kolorowy piknik edukacyjny przyciągnął tłumy. Zabawa, nauka i energia odnawialna. Plac za urzędem gminy zamienił się w centrum ekologicznej edukacji.
boguty-pianki.pl
W czwartek 12 czerwca plac za Urzędem Gminy Boguty-Pianki ożył jak nigdy dotąd. Wszystko za sprawą Pikniku Ekologicznego zorganizowanego w ramach programu "Mazowsze bez Smogu". Wydarzenie odbyło się w ramach działania "Efektywność energetyczna" programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Piknik przyciągnął dzieci, młodzież i dorosłych, którzy mogli w przyjaznej atmosferze zdobywać wiedzę na temat ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii.
Piknik rozpoczął się częścią oficjalną, w której głos zabrał Wójt Gminy Boguty-Pianki Jędrzej Michał Drewnowski. Powitał gości i partnerów wydarzenia, po czym scenę przejęły dzieci i młodzież z lokalnych szkół. Przygotowany przez nich program artystyczny spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Jednym z najważniejszych punktów było ogłoszenie zwycięzców II Festiwalu Piosenki Ekologicznej, którym publiczność zgotowała owację.
boguty-pianki.pl
Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na aktywności plenerowe. Dla uczestników przygotowano strefy edukacyjne i rekreacyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Można było zobaczyć, jak działają panele fotowoltaiczne, pompy ciepła i turbiny wiatrowe, a eksperci tłumaczyli, jak wykorzystywać te rozwiązania w codziennym życiu. Najmłodsi bawili się przy grach planszowych XXL, quizach, rebusach i łamigłówkach, a dorośli chętnie próbowali swoich sił na rowerach wytwarzających energię.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także punkty informacyjne dotyczące programów dofinansowań. Mieszkańcy mogli uzyskać porady na temat dotacji na instalacje fotowoltaiczne, termomodernizację domów czy wymianę źródeł ciepła. Piknik w Bogutach-Piankach nie tylko połączył naukę z zabawą, ale także skutecznie promował ekologiczny styl życia i zaangażowanie w ochronę środowiska.