Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | |


Spotkanie opłatkowe w Ratuszu (zdjęcia)

W ostrowskim Ratuszu 20 grudnia spotkali się pracownicy Urzędu Miasta i jednostek podległych.

Wśród gości byli także duszpasterze ostrowskich parafii. Uroczystość rozpoczęła się krótkim koncertem wokalistów Ostrowskiego Studia Piosenki. Młodzi artyści zaśpiewali kilka najpiękniejszych kolęd i pastorałek.

Tradycyjnie już, ostrowscy harcerze wręczyli burmistrzowi Betlejemskie Światło Pokoju.

- Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju rozpalonego od ognia w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem dotarła do Polski. Światło od 13 grudnia jest przekazywane do szkół, szpitali, kościołów i różnych urzędów. Tegoroczne hasło brzmi "Wyjdź z cienia. Ukaż światło". Dziś świat czeka na bezinteresowne i udzielające się innym dobro. Warto pamiętać starożytną maksymę, że choć zło się sumuje, to jednak dobro się mnoży. Przekazując Światło Betlejemskie mamy nadzieję, że przyniesie ono wszystkim radość, nie tylko w czas Bożego Narodzenia, ale będzie nam towarzyszyć w każdym dniu nowego 2014 roku - mówi jedna z harcerek. 


- Myślę, że to Światełko Pokoju, przyniesienie nam wszystkim dobro. Jak pięknie było powiedziane w sentencji z cytatu starożytnego - zło się sumuje, ale dobro się mnoży. Jestem przekonany, że na tej Sali będzie się mnożyło tylko dobro. Czego wszystkim obecnym życzę - odpowiada burmistrz Władysław Krzyżanowski.

Ksiądz prałat dr Jan Okuła przeczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa oraz opowiedział o tym, co najważniejsze w czasie świąt Bożego Narodzenia. Na spotkaniu nie zabrakło też tradycyjnego łamania się opłatkiem, życzeń i kolacji wigilijnej.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie opłatkowe w Ratuszu

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz

Twoja opinia pomaga być na bieżąco

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.

0 / 1200 Wskazówka: zaznacz fragment artykułu i kliknij „Zacytuj”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Reklama



Komentarze 0
Opcje

Dostosuj preferencje treści (zapis lokalny w przeglądarce):

Dołącz