W niedzielę 19 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy na spektakl "Bitwa morska" Jean-Michel Ribes.
Premiera miała miejsce w 2010 roku w wakacje nad Miejskim Stawem w Ostrowi Mazowieckiej. Profesjonalna scenografia i dobrze dobrane stroje, sprawiają wrażenie przeniesienia się w inne miejsce niż sala teatralna.
Na małej tratwie, czeka na pomoc dwóch rozbitków. Różnica poglądów pomiędzy postaciami odgrywanymi przez Rafała i Michała Swaczynę jest ogromna. Pierwszy to arystokrata (Blandaime), elegancko ubrany pan, dobierający słowa z kunsztem, zgodnie z wykształceniem oraz nabytą kindersztubą. Natomiast drugi (Platin), to przykład z "gminu", kelner z drugiej klasy, który mniej więcej zna zasady ludzi pracujących na morzu i wie jak je zastosować.
Największym problemem jest pisanie listu z prośbą o pomoc. Arystokrata chce napisać go językiem bardzo uprzejmym, wręcz literackim, kelner natomiast obstaje za pismem prostym w formie komunikatu, używając języka radiowego. Widać, że jeden i drugi nie chce ustąpić, a konflikt z każdą minutą narasta.
Spektakl został zauważony przez zawodowych twórców w Polsce, jako bardzo dobrze przygotowany na deski sceniczne, szczególnie pod względem aktorskim.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.