W siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom etapu regionalnego XXIII Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Wśród nagrodzonych rolnicy z gminy Stary Lubotyń.
Do konkursu z regionu ostrołęckiego zgłoszono 15 gospodarstw rolnych. Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli PT KRUS w Ostrołęce, Makowie Mazowieckim i Ostrowi Mazowieckiej, Mazowieckiej Izby Rolniczej, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w maju (13-21 maja) 2026 r. dokonała wizytacji i oceny gospodarstw.
Regionalna Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców etapu regionalnego:
I miejsce - Bogumiła i Konrad Załęscy, Rogowo Folwark, gmina Stary Lubotyń,
II miejsce - Dorota i Radosław Lisowie, Pieczyska, gmina Krasnosielc,
III miejsce - Bożena i Zdzisław Pabichowie, Brzozówka, gmina Kadzidło.
Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne z regionu zostało zakwalifikowane do kolejnego, wojewódzkiego etapu konkursu.
Wyróżnienia otrzymali:
- Joanna i Waldemar Ciepierscy, Wólka Seroczyńska, gmina Czerwin,
- Marzena i Wojciech Przybyszowie, Polny Młyn, gmina Przasnysz,
- Agnieszka i Andrzej Noskowie, Wejdo, gmina Łyse.
Laureaci etapu regionalnego konkursu oraz wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody w postaci urządzeń zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Zobaczcie zdjęcia: laureaci konkursu
Źródło: Placówka Terenowa KRUS w Ostrołęce

💬 Komentarze (0)