Teatr Scena Kotłownia zaprosił na kolejna premierę.
2 lutego po raz pierwszy publiczność miała okazję obejrzeć "Dwie blizny w rytmie charlestona" na podstawie sztuki Aleksandra Fredry w reżyserii Rafała Swaczyny.
Spektakl, to zabawna komedia, w której tytułowe blizny powodują sporo zamieszania wprowadzając w błąd mieszkanki Amazońskiego Grodu. Główna bohaterka, kasztelanowa Zawiejska, dowiaduje się o planowanej wizycie narzeczonego jej siostrzenicy. Problem jednak w tym, że kawalera nikt nie zna, wiadomo tylko, że ma bliznę na czole. Sprawa się komplikuje, gdy do domu przybywa dwóch kawalerów z blizna na czole.
Fredrowska sztuka przeniesiona do lat międzywojennych, w czasie których królowały szalone dancingi, nienaganne obyczaje i ekscentryczne osobowości, które wyznaczały styl życia i gust. W ten właśnie okres Swaczyna przeniósł najnowszy spektakl Kotłowni. Dopełnieniem spektaklu jest muzyka w rytmie charlestona, stylowe stroje i fryzury. Na scenie zobaczyć można było młodych aktorów, znanych m. in. z "Bambuko". Karolinę Lendzioszek w roli kasztelanowej Zawiejskiej, jej siostrzenicę Wandę gra Izabela Godlewska, Weronika Tułowiecka gra pannę Figaszewską, Mateusz Zalewski - Barskiego, a Tomasz Herman - Alfreda Turskiego.
W czasie premierowego spektaklu na widowni zasiedli bliscy aktorów i przyjaciele Teatru. Wśród nich można było dostrzec władze samorządowe - Wicestarostę Ostrowskiego Jerzego Bauera, Danutę Janusz - Pierwszego Zastępcę Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka, Tadeusza Legackiego - Sekretarza Miasta, radną miejską Dorotę Herman i radnego Edwarda Zalewskiego.
Zobacz zdjęcia:
Dwie blizny - premiera w Kotłowni (02.02.2014)
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.