Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | |


PaT w Ostrowi Maz. Konferencja prasowa

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się w środę 11 czerwca konferencja prasowa poświęcona III Mazowieckiemu Regionalnemu Przystankowi Pat, który w dniach 13-14 czerwca odbędzie się w Ostrowi Mazowieckiej.

W konferencji wziął udział Jacek Kozłowski - wojewoda mazowiecki, insp. Grzegorz Jach - pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego oraz Władysław Krzyżanowski - burmistrz Ostrowi Mazowieckiej.

Program "Profilaktyka a Ty" realizowany od ośmiu lat przez Komendę Główną Policji ma za zadanie promować zdrowy styl życia bez uzależnień.

- To jest taka ogólnopolska społeczność, która bazuje na profilaktyce rówieśniczej i zachęca do zdrowego stylu życia. Zakładamy bowiem, że młodzi ludzie są najbardziej przekonującym partnerem działań prewencyjnych, a nie tylko ich adresatem - powiedział insp. Grzegorz Jach, pełnomocnik komendanta głównego policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego.


Problem uzależnień niestety dotyka wielu nieletnich co pokazują statystyki. W 2013 roku odnotowano ponad 300 przestępstw popełnionych przez nieletnich pod wpływem alkoholu lub po zażyciu narkotyków. Zatrzymano ok. 12,5 tys. osób poniżej 18 roku życia pod wpływem alkoholu. 593 nieletnich w województwie mazowieckim leczyło się z powodu zaburzeń psychicznych spowodowanych zażywaniem środków psychoaktywnych takich jak: mieszanki środków narkotycznych (dopalacze), opiaty, tytoń, leki uspokajające i kanabinole.

PaT to alternatywa wobec niepożądanych zachowań młodzieży prowadzących niekiedy to tragicznych skutków. Dzięki programowi młodzież wzbogaca się o relacje z rówieśnikami z różnych rejonów Polski, uczy się odpowiedzialności, rozwija swoją kreatywność, zaangażowanie i prowadzi zdrowy styl życia bez uzależnień.

13-14 czerwca Mazowiecki Przystanek PaT zawita do Ostrowi Mazowieckiej. 13 czerwca o godzinie 17.00 nastąpi oficjalne otwarcie, po czym młodzież z Mazowsza weźmie udział w m. in. w warsztatach i zajęciach wokalnych, poetyckich, sportowych, teatralnych, radiowych, fotograficznych, czy też kulinarnych.

14 czerwca w sobotę, o godzinie 16.00 w całej Polsce odbędzie się ogólnopolski "Zryw Wolnych Serc". Uczestniczące w nim osoby przez 60 sekund wykonywać będą gest symbolizujący bicie serca wolnego od uzależnień i przemocy. W 2013 roku gest ten wykonało w całej Polsce ponad 43 tys. osób z 464 miejscowości.

źródło: UM Ostrów Maz.

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz

Twoja opinia pomaga być na bieżąco

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.

0 / 1200 Wskazówka: zaznacz fragment artykułu i kliknij „Zacytuj”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Reklama



Komentarze 0
Opcje

Dostosuj preferencje treści (zapis lokalny w przeglądarce):

Dołącz